Twoo, portal randkowy dla każdego?

twoo.com

Chociaż ciężko dziś wybić się portalom i serwisom różnego rodzaju, ponieważ jest ich naprawdę dużo, to trzeba przyznać, że portale randkowe radzą sobie naprawdę nieźle. Jednym z takich serwisów jest Twoo, który reklamuje się jako szybko rozwijający się portal służący do poznawania nowych ludzi. Czy Twoo to portal randkowy dla każdego? Jakie są korzyści z członkostwa i na co należy uważać?

Twoo: informacje na temat serwisu randkowego, które musisz znać!

Twoo jest stosunkowo młodym portalem, który dopiero wybija się spośród innych. Na pierwszy rzut oka stanowi idealną propozycję dla każdego, kto chce rozwijać swoje życie towarzyskie online. Ustawienia strony tytułowej serwisu bardzo przypominają portale, gdzie możliwe jest utworzenie konta na takiej samej zasadzie. Do założenia konta wystarczy bowiem mail i wypełnienie krótkiej ankiety, która pomoże wytypować użytkowników na podstawie Twoich preferencji. Mimo prostej obsługi i ankiety typowej dla niemal wszystkich portali randkowych Twoo zbiera coraz więcej negatywnych opinii. O co w tym wszystkim chodzi? Przyjrzyjmy się, na jakich zasadach tworzony jest profil użytkownika, by dowiedzieć się, skąd pochodzą negatywne komentarze.

Jedną z wad serwisu jest jego zamiłowanie do zapychania skrzynki mailowej spamem reklamowym. O tym powiemy sobie szerzej w akapicie niżej. Tymczasem porozmawiamy na temat drugiej wady, która szybko rzuca się w oczy. Posiadanie konta premium jest niezwykle kosztowne, co może dziwić, biorąc pod uwagę, że Twoo to portal stosunkowo nowy. Ograniczenia nałożone na darmowe konta w wielu serwisach randkowych skłaniają użytkowników do wykupowania konta premium. Zwykle nie jest to duży koszt oscylujący wokół kilkunastu złotych. Tutaj jest to kilkadziesiąt złotych. Do tego dochodzą kredyty na gry, których zadaniem jest zwiększanie popularności profili i szansy na to, by ktoś interesujący nas zauważył. To prawda, że obecnie profil premium jest droższy także na kilku innych portalach, jednak nie to jest jeszcze szokujące. W końcu każdy ma prawo decydować o tym, na co wydaje pieniądze, a pojęcia takie jak drogo i tanio zawsze były i będą pojęciem względnym. Twoo jednak posuwa się znacznie dalej.

Jeżeli zdecydujesz się na miesięczną subskrypcję, by sprawdzić, jakie możliwości dają ustawienia zarezerwowane wyłącznie dla użytkowników VIP, możesz się zdziwić kilka miesięcy później, że z Twoich środków na koncie wciąż pobierana jest określona kwota. Nawet wtedy, kiedy dawno nie korzystasz już z portalu. Jeśli chcesz usunąć subskrypcję, kliknij odpowiednie polecenie w Twoich ustawieniach dotyczących profilu, jednak nie na stronie serwisu, a swojego konta w banku. Inaczej serwis wciąż będzie wykorzystywał pozyskane dane do automatycznego pobierania kwoty.

Powyższe czynniki wydają się szokujące i zniechęcają do założenia konta na Twoo. Myśl, że portal ma nasze zdjęcia i dostęp do skrzynki mailowej lub banku jest naprawdę przerażająca! Jednak sporo ludzi ma tam swój profil. W takim razie Twoo musi mieć jakieś zalety! Owszem, ma bardzo przekonującą zaletę, a mianowicie duże możliwości na polu poznawania płci przeciwnej. Zwłaszcza jeśli chodzi o mężczyzn, którzy bardzo często narzekają na nieadekwatną liczbę kobiet w stosunku do panów. Tutaj podobno tego problemu nie ma, ponieważ na Twoo zalogowanych jest sporo pań. Świadczą o tym nie tylko zdjęcia i dużo profili, które można przecież podrobić, ale relacje samych użytkowników. Być może ryzyko związane z płatnościami, czy zapychanie skrzynki mailowej spamem zniechęca niefrasobliwych użytkowników do logowania się na Twoo. Zostawiają zatem miejsce dla nieco bardziej rozsądnych i świadomych poruszania się po sieci ludzi. Warto się zatem samemu przekonać.

Twoo cennik

Darmowy portal randkowy i cennik? Stali bywalcy serwisów randkowych wiedzą, że darmowe korzystanie z oferty jest ograniczone. Czasami tak bardzo, że siłą rzeczy decydujemy się na wykupienie konta VIP na krótki czas. O sprytnej polityce Twoo już informowaliśmy, natomiast tutaj powiemy sobie, za co i ile dokładnie płaci się na tej stronie.

  • Konto nielimitowane, znane szerzej jako konto VIP, czy premium, można wykupić na miesiąc, 3 miesiące, lub pół roku. Niektóre portale dają również sposobność wykupienia opcji VIP na jeden dzień. Tutaj takiej możliwości nie ma, zapewne dlatego, że gdyby strona pobierała 10 zł dziennie bez naszej świadomości (nawiązując do automatycznego pobierania opłat), bylibyśmy naprawdę nieźle stratni. Najkrótszy termin w Twoo kosztuje nas nieco ponad 40 zł. Za 3 miesiące zapłacimy ponad 100 zł, a pół roku nielimitowanych możliwości będzie nas kosztowało około 200 zł. Wykupienie konta premium na najdłuższy okres teoretycznie daje nam sposobność zaoszczędzenia kilkudziesięciu złotych.
  • Drugą opcją są kredyty, czyli jakby żetony pozwalające na branie udziału w grach. To zapewne forma rozrywki połączona ze zdobywaniem oglądalności na portalu. W ten sposób możesz podobno zwiększyć swoje szanse na poznanie kogoś interesującego. W praktyce po prostu więcej osób widzi Twój profil. Nie oznacza to, że więcej osób do Ciebie napisze. Warto to rozważyć przed wydaniem około 70 zł za 10 kredytów. O ile konto premium wydaje się sensownym zakupem, o tyle tych kredytów nie jesteśmy w stanie zupełnie zrozumieć.

Możliwe, że nie przyglądasz się uważnie tym kwotom, bo zakładasz, że darmowe konto zupełnie Ci wystarczy. To prawda, jednak nigdy nie wiesz, kiedy na stronie wyświetli Ci się informacja o przekroczonym dziennym limicie. Podobno wynosi on do 3 rozmów na dzień. Użytkownicy podają, że informacja o przekroczeniu limitu wyskakuje w najmniej odpowiednim momencie. Zazwyczaj, kiedy pojawia się osoba, która naprawdę nas interesuje. Za pierwszym razem nic sobie z tego nie zrobisz, ale zakładamy, że wszystkie kolejne będą Cię okropnie irytowały.

Twoo, czy portal jest bezpieczny?

Nie ukrywamy, że serwis Twoo nie cieszy się najlepszymi opiniami. Nie ze względu na ludzi, którzy mają tam konta (to akurat stanowi rzadko spotykaną na portalach randkowych zaletę), ale z racji polityki obowiązującej na stronie. W sieci mówi się, że na portalu nie są przestrzegane zasady prywatności użytkowników. O ile inne portale randkowe dbają w pewien sposób o anonimowość zalogowanych na stronie osób, o tyle Twoo w ogóle zdaje się tym nie przejmować! Logując się do serwisu za pomocą Facebooka zaproszenia od Twoo zostaną automatycznie wysłane do wszystkich Twoich znajomych, którzy będą wiedzieli, że korzystasz z portalu może i służącego do poznawania nowych ludzi, ale przeciętnie kojarzonego z portalem randkowym. Tak samo dzieje się, kiedy udostępniasz stronie hasło do poczty. To jeszcze nie koniec! Portal pobiera również Twoje zdjęcia i treści z mediów społecznościowych i przenosi je do siebie. Trudno tu mówić o jakiejkolwiek ochronie danych osobowych, ale są ustawienia, które mogą pomóc w bezpieczniejszym korzystaniu z portalu.

Na początek wystarczy założyć osobnego maila, specjalnie na potrzeby korzystania z portali randkowych. Nie korzystaj z niego do załatwiania spraw związanych z pracą, czy życiem prywatnym. Najlepiej nie podawaj również danych, po których ktoś mógłby dotrzeć do innych kont, jakie posiadasz. I absolutnie nie ustawiaj hasła, które masz do innych Twoich kont. W serwisie randkowym możesz oczywiście podawać swoje prawdziwe zainteresowania, imię oraz zdjęcia, w końcu to Ty masz kogoś poznać, a nie wytwór Twojej wyobraźni. Uważaj po prostu, z kim dzielisz się różnymi informacjami i staraj się nie udostępnić za dużo, co dotyczy szczególnie zdjęć. Prywatne zdjęcia są często wykorzystywane przez innych do zakładania fikcyjnych profili. Jednak przed tym nikt nie może się w 100% ustrzec, po prostu jest to znak naszych czasów. Trzeba dbać, by w sieci pojawiały się zdjęcia, których nie musimy się wstydzić, ponieważ nigdy z niej nie znikną.

Twoo spam, czy można go ograniczyć?

Jeżeli coraz bardziej irytuje Cię posiadanie konta w Twoo, a jednocześnie poznajesz tam interesujących ludzi i nie chce Ci się rezygnować z portalu, kliknij ustawienia, by móc zabezpieczyć swój profil i znajdujące się tam dane. Ustawienia nie pozwolą Ci ograniczyć spamu, jaki stale wysyła Ci serwis. By zablokować spam, kliknij w znajdujący się na dole wiadomości wysłanej na mail link dezaktywujący wysyłanie powiadomień. Warto wiedzieć, że w ten sposób możesz zablokować swój mail na jakikolwiek spam, niezależnie od tego, czy jest to portal randkowy, czy strona jakiegoś sklepu, która weszła w posiadania Twoich danych.

Drugą przydatną czynnością jest nieudostępnianie stronie żadnych dostępów do maila, żadnych haseł, co również stało się ogólną zasadą bezpieczeństwa w sieci. Wtedy po prostu serwis nie wejdzie w posiadanie danych, które umożliwią zdobywanie nowych użytkowników Twoo. Kiedy portal znudzi Ci się na tyle, że nie będziesz chciał dłużej korzystać z jego usług, kliknij polecenie usunięcia konta. Samo wciśnięcie odpowiedniego polecenia nie wystarczy, strona będzie kilka razy jeszcze pytała, czy Twoja decyzja jest ostateczna. Profil zostaje całkowicie usunięty po upływie określonego czasu. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, czy chcesz usuwać konto, a na razie nie korzystasz z dostępnych tam funkcji, kliknij możliwość zawieszenia konta. Z łatwością możesz usunąć wszystkie informacje zawarte w profilu i wrócić do aktywnego uczestniczenia w społeczności w dogodnym dla siebie czasie.

Czy posiadanie konta w Twoo jest rozsądne i czy warto mieć tam profil? Jeżeli umiesz bezpiecznie poruszać się w sieci, masz możliwość poznawania fajnych ludzi i za pośrednictwem Twoo. W końcu serwisowi nie chodzi o to, by wykorzystywać Twoje dane, chociaż zarządza nimi naprawdę niefrasobliwie. Z tego powodu uważaj na informacje udostępniane na stronie i ciesz się możliwościami, jakie daje Twoo, który reklamuje się jako serwis, który daje możliwość poznawania osób z całego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *