Edarling, czy daje szanse na prawdziwy związek?

edarling.pl

Portali randkowych w sieci nie brakuje, zwykle jednak są to serwisy nastawione na szybkie randki i przygodny seks. Nawet jeśli są tam osoby szukające stałego związku, muszą liczyć się z tym, że niełatwo będzie znaleźć kogoś o tym samym celu. Edarling reklamuje się jako portal randkowy, który daje duże szanse na prawdziwy związek. Czy tak jest naprawdę? Poniżej wszystko, co musisz wiedzieć na temat Edarling!

Edarling logowanie i obsługa serwisu

Edarling to międzynarodowy serwis, który ostatnio cieszy się dużą popularnością również w Polsce. Portal powstał jednak w Niemczech ponad 10 lat temu, a jego właścicielem jest firma Affinitas GMBH z siedzibą w Berlinie. Affinitas GMBH zarządza nie tylko portalem Edarling, ale również innymi stronami z dziedziny randkowej, w większości nie są one znane w naszym kraju.

Portal E darling należy do przyjemnych dla oka i prostych w obsłudze serwisów. E darling, logowanie i obsługa serwisu, nie wymagają skomplikowanych umiejętności i nie są również niebezpieczne, jeśli chodzi o wykorzystywanie naszych danych osobowych.

Na początek należy podać swojego maila i aktywować konto. Proces ten jest darmowy, a po aktywacji otrzymujemy do wypełnienia test osobowości bazujący na modelu Wielkiej Piątki – testu osobowości opracowanego przez sztab specjalistów z dziedziny psychologii. Test jest przyjemny, ale ma sporo pytań. W przeciwieństwie do innych portali randkowych, ukończenie rejestracji w Edarling potrwa trochę dłużej, ale na podstawie testu osobowości system portalu określi Twoje preferencje, a poszukiwania idealnego partnera dla Ciebie zostaną rozpoczęte. W przybliżeniu na rejestrację i uzupełnienie profilu, który jest etapem następującym po teście, należy przeznaczyć od 30 minut do godziny. Niech ten czas Cię nie przeraża, bo będziesz się świetnie bawić. Testy osobowości są interesujące dla każdego, naprawdę!

Jako aktywny użytkownik masz możliwość zobaczenia gości Twojego profilu, oglądania osób poleconych przez serwis, samodzielnego wyszukiwania interesujących ludzi, pisania z poznanymi osobami, a także wykonywania wielu innych czynności, przez które na początku poprowadzi nas sam portal. Nie musisz zatem obawiać się, że poruszanie się po portalu Edarling będzie dla Ciebie trudne, natomiast jeśli będziesz korzystał z portalu za darmo, Twoje możliwości będą ograniczone, co może z czasem bardzo irytować.

Edarling portal randkowy inny niż wszystkie?

Edarling reklamuje się jako portal randkowy dla ludzi z aspiracjami. Z założenia jest to serwis inny, niż wszystkie znane strony tego typu, ponieważ stawia na poszukiwanie poważnego związku, a nie relacji czysto fizycznej. Edarling kładzie duży nacisk na pasje i zainteresowania, które mają być podstawą do znalezienia osoby najbardziej do nas pasującej. Nie oznacza to oczywiście, że nie znajdziesz partnera do przygodnego seksu. Wszystko zależy od określonych przez Was preferencji. Trzeba jednak przyznać, że portal Edarling naprawdę stara się trzymać klasę i w większości z powodzeniem.

To, co przyciąga uwagę po wejściu na stronę Edarling to jej estetyczny wygląd. Serwis sprawia wrażenie przyjaznego i na wysokim poziomie. Strona główna wyjaśnia pokrótce wszystkie zasady działania portalu, więc przed zarejestrowaniem masz podstawową wiedzę na temat tego, czego możesz się spodziewać. Niezarejestrowane osoby nie mają wglądu w profile użytkowników. Serwis zaznacza również, że dba o prywatność użytkowników i bezpiecznie przechowuje ich dane osobowe. System zabezpieczeń zapobiega wykradaniu danych. To jeden z niewielu serwisów randkowych, który wyraźnie daje sygnał, że bierze odpowiedzialność za to, co mu udostępniamy. To bardzo duża zachęta do tego, by zdecydować się, by to właśnie portal Edarling był naszym przewodnikiem w poszukiwaniu drugiej połówki.

Obecnie na Edarling zarejestrowanych jest naprawdę dużo osób. W związku z tym nietrudno będzie znaleźć kogoś interesującego niezależnie od płci, czy preferencji seksualnej. Edarling obiecuje znalezienie partnera również, jeśli jesteś osobą homoseksualną. Z racji, że Edarling jest 4 najpopularniejszym serwisem w Polsce, użytkownicy logują się na nim nie bez przyczyny. Bardzo dużą zaletą jest blokada podejrzanych kont, które szybko są identyfikowane jako fikcyjne. Dzięki temu użytkownicy są mniej narażeni na oszustwa i wyłudzenia pieniędzy, co jest prawdziwą plagą na innych portalach randkowych.

Czy portal Edarling ma jakieś wady? Mimo tak przyjemnych cech odróżniających Edarling od portali randkowych, które bardzo często sprowadzają człowieka do roli seksualnego przedmiotu, portal jest taki sam, jak wszystkie w przypadku konta premium. Nie jest tajemnicą, że za wszystkie funkcje poza podstawowymi należy płacić ekstra. W praktyce polega to właśnie na wykupieniu dostępu do konta premium. Chociaż rejestracja, wynik testu osobowości i inne funkcje pozwalające na stopniowe poszerzanie kręgu znajomości na portalu są za darmo, to z czasem można odczuwać nieodpartą chęć dostępu do konta premium. Użytkownicy utrzymują, że korzystanie z podstawowych funkcji jest często irytujące. Zwłaszcza kiedy logujesz się na Edarling codziennie i musisz się często zmagać z ograniczeniami, z jakimi wiąże się posiadanie zwykłego konta.

Płatne funkcje portalu nie są jeszcze wyjątkową wadą, ale Edarling, podobnie jak Badoo i inne, mniej lub bardziej popularne portale, automatycznie przedłuża subskrypcję konta premium i pobiera środki z Twojego konta bankowego, nawet jeśli nie chcesz korzystać już z płatnych usług portalu. Pamiętaj, że aby zrezygnować z subskrypcji, musisz ją anulować w określony na stronie sposób. W dodatku musi to nastąpić w ciągu 2 tygodni przed końcem trwania wykupionego konta premium. Inaczej stracisz po prostu kolejne pieniądze. Z łatwością znajdziesz odpowiednie instrukcje w menu strony.

Edarling opinie

Pierwsza czynność, jaką warto zrobić, zastanawiając się nad zalogowaniem się na jakimkolwiek portalu, to sprawdzenie opinii na jego temat w sieci. Przeglądając fora, czy komentarze pod artykułami można zauważyć, że Edarling ma w większości bardzo pozytywne opinie. Wśród wymienianych zalet portalu można znaleźć:

 • Aprobatę użytkowników dla dopasowywania ludzi na podstawie testu osobowości.
 • Czytelne i przyjemne dla oka menu strony.
 • Większą niż gdzie indziej możliwość poznania stałego partnera.
 • Trafne propozycje osób, które mogą nam się spodobać.
 • Propozycje osób składają się niemal wyłącznie ze sprawdzonych, prawdziwych kont.
 • Edarling dba o bezpieczeństwo użytkowników.
 • Możliwość poznania partnera z dużej puli zarejestrowanych i aktywnych osób.

To zalety, które można spotkać najczęściej w dyskusjach, które toczą się w sieci. Jeśli masz swoje spostrzeżenia na temat Edarling, chętnie poczytamy o nich w komentarzach! Być może nie zgadzasz się z nimi lub coś innego zwróciło Twoją uwagę? Każda opinia jest ważna, a skoro Edarling jest tak znane i popularne już od wielu lat, to znaczy, że ostatecznie musi być całkiem fajnym serwisem. Mimo że nie brakuje mu również wad. Jakie wady wymieniane są najczęściej?

 • Tylko użytkownicy premium mogą podglądać profile innych osób incognito, czyli w taki sposób, by samemu pozostać niezauważonym.
 • Raz wykupiona subskrypcja, co miesiąc odnawia się automatycznie, co oznacza, że strona pobiera odpowiednią kwotę z naszego konta, nawet jeśli nie korzystamy już z serwisu.
 • Obecność użytkowników, którzy nie mają zdjęć i nie odpowiadają na wiadomości.
 • Duży nacisk ze strony portalu, by wykupić płatne członkostwo.
 • Propozycje użytkowników są niedopasowane do preferencji określonych przy logowaniu.

Niektórzy podają, że mimo tak dużej popularności serwisu Edarling, jest on narzędziem do wyłudzania pieniędzy. Zgrabne menu pełne obietnic może okazać się jedynie gładką przykrywką dla żerowania na uczuciowości innych. Nie możemy jednak potwierdzić tego na 100%, ponieważ potrzebowalibyśmy samodzielnie utworzyć bardzo dużo płatnych kont, by móc przekazać Wam wystarczająco wiarygodne dane na ten temat. Tymczasem wiemy tylko, że niektórzy cenią sobie zarówno konto premium, jak i darmową wersję. Inni natomiast są niezadowoleni z obu możliwości, zwłaszcza kiedy stają się osobami, które portal straszy konsekwencjami prawnymi za nieopłacanie automatycznej subskrypcji, z której nie mieli zamiaru korzystać!

Czy jest możliwość ograniczenia wad serwisu Edarling oraz innych, podobnych temu portali? Pewnie. Do naszych propozycji należy uważne czytanie regulaminu oraz takie doszlifowanie swojego profilu, by nie zabrakło nam chętnych na romantyczne rozmowy.

Jak poznać kogoś na Edarling?

Warto pamiętać, że nie tylko od wyboru portalu zależy, jak duże są nasze szanse na poznanie interesującego partnera do rozmów i być może czegoś więcej. Ludzie często są rozczarowani jakimś portalem, nie biorąc pod uwagę, że to również od nich zależy, jak chętnie odwiedzany jest ich profil. Edarling to jeden z najpopularniejszych portali randkowych w Polsce, dlatego mając tam konto, zarówno zwykłe, jak i premium, masz naprawdę duże możliwości, by spotkać osobę, z którą połączy Cię coś więcej.

Na początek zadbaj o to, by poprawnie wypełnić wszystkie pola, na podstawie których inni użytkownicy mogą Cię poznać. O ile na Facebooku możesz wypisywać wszelkie bzdury, również w miejscu Twojego imienia, tak tutaj nie ma to najmniejszego sensu, ponieważ tylko zamykasz sobie drogę do ciekawych ludzi. Najbardziej interesujące wydają się te propozycje, które są szczere i mają zdjęcia. Co jednak napisać i jak pozować, by w tak krótkiej treści zawrzeć doskonałą reklamę samego siebie? Zwłaszcza gdy nie jesteśmy zbyt dobrzy w promowaniu własnej osoby?

 • Postaraj się dodać takie treści o sobie, które wyróżnią Cię na tle innych. Nie przesadzaj natomiast i nie posługuj się wyobraźnią. Jeśli napiszesz, że co miesiąc wyruszasz w podróż dookoła świata, nie tylko nikt Ci nie uwierzy, ale narazisz się na śmieszność, kiedy w czasie spotkania ktoś o to zapyta.
 • Wszystko, co piszesz, pisz bez błędów. W sieci za darmo znajdziesz korektory błędów, które wskażą Ci, gdzie ortografia nie była Ci dobrze znana. Pisząc z błędami, nawet najfajniejszy człowiek wydaje się mało dojrzały i niezbyt mądry. Po co skazywać się na porażkę z tak błahego powodu, jak o z kreską?
 • Zdjęcia. To ta najciekawsza część! Nie musisz instalować na laptopie Photoshopa, by ktoś zwrócił na Ciebie uwagę. Panowie, nie musicie kraść mamie cieni, by namalować sobie na brzuchu kaloryfer! Wystarczy wyraźne, naturalne zdjęcie, najlepiej z lekkim uśmiechem lub miną, która wiesz, że na pewno jest dobra. Raczej unikaj póz w stylu groźnego gangstera (którym nie jesteś) i nie świeć klatą na każdej fotce, nawet jeśli masz się czym pochwalić. To po prostu wygląda tanio. I o ile kobieta z biustem na wierzchu ma powodzenie, o tyle facet próbujący tego samego chwytu w większości zostanie wyśmiany. Trzymamy się naturalnego uśmiechu wzbudzającego zaufanie. A panie niech nie przesadzają z makijażem. Pamiętajcie, że w końcu będziecie musieli spotkać się z kimś w realu.

Pomocne propozycje ze strony samego serwisu Edarling zawierają taką radę, która mówi, by dokładnie uzupełniać swój profil i nie pomijać żadnych pytań, ponieważ one stanowią podstawę wiedzy o Tobie dla osób, które z ciekawości odwiedzają Twój profil. Jeśli chodzi o sam serwis, to mówiąc szczerze, najwięcej możliwości mamy wykupując płatne konto VIP. Warto dobrze wykorzystać czas, kiedy płacimy za korzystanie z konta na portalu randkowym i pisać w taki sposób, by faktycznie zainteresować sobą drugą stronę!

 • Nie zapominaj pytać drugiej strony, co u niej i co jakiś czas dbać o to, by nie tylko słuchała tego, co masz do powiedzenia, ale również by sama się udzielała.
 • Nie opowiadaj kłamstw na swój temat, bo to szybko wyjdzie na jaw.
 • Unikaj przechwalania się swoimi osiągnięciami, nawet jeśli są super.
 • Wyrażaj się kulturalnie i staraj się pisać bez błędów.
 • Bądź osobą szczerą, a przy tym cierpliwą i niechamską. Warto mieć własne zdanie, ale trzeba umieć je ładnie wyrażać.

Jak usunąć konto na Edarling?

Usuwanie kont z portali nie należy do rzeczy tak prostych, jak zakładanie konta, bo właścicielom żadnego portalu nie zależy na utracie zarejestrowanych osób. W praktyce jednak cała trudność polega na tym, że musisz znaleźć odpowiednią funkcję na stronie i poczekać odpowiednią ilość dni do całkowitego usunięcia konta. Warto wiedzieć, że po kliknięciu polecenia usunięcia konta zostaje ono zawieszone na czas 30 dni. Jeżeli w tym czasie zalogujesz się na portalu, konto nie zostanie zlikwidowane. Jeżeli natomiast cierpliwie wytrzymasz 30 dni Twoje konto, a wraz z nim wszelkie dane, zniknie.

Problem pojawia się w momencie, kiedy korzystasz z konta VIP. Usunięcie konta nie zwalnia Cię wtedy z teoretycznego obowiązku zapłaty za usługę, z której nie korzystasz! Wszystkie te informacje są wyjaśnione w menu strony Edarling w zakładce regulamin. Ma on jednak kilka obszernych stron, dlatego tutaj przedstawimy Ci najważniejsze kwestie. Otóż bez względu na to, czy wykupiłeś konto na miesiąc, czy 3 miesiące, na 2 tygodnie przed upływem tego czasu musisz złożyć rezygnację z konta VIP. Inaczej umowa zostanie przedłużona bez Twojej wiedzy, a pieniądze nadal będą pobierane. Za 3 miesiące to ponad 200 zł, dlatego nie jest to kwota, którą można zignorować. Rezygnację z konta premium można złożyć na kilka sposobów:

 • Zaznaczyć odpowiednie polecenie na stronie.
 • Wysłać maila do administracji z prośbą o dezaktywację konta premium wraz z końcem opłaconego terminu.
 • O swojej decyzji możesz poinformować administrację również przez telefon.
 • Tradycyjnie dokument z rezygnacją możesz wysłać listownie.

Pierwsza opcja jest tą najszybszą, jednak zarejestrowano przypadki osób, które mimo zrezygnowania z konta VIP i akceptacji decyzji przez stronę Edarling, nadal miały pobierane środki z konta bankowego. Warto mieć jakiś dokument, chociażby e-mail, potwierdzający, że działaliśmy zgodnie z regulaminem serwisu. Dopiero po dezaktywacji płatnego konta, możliwe jest usunięcie swojego profilu w sposób opisany wyżej.

Trzeba przyznać, że na portale randkowe jest ostatnio bardzo duży popyt. Znalezienie partnera w sieci jeszcze nigdy nie było tak proste i wygodne. E darling to jeden z serwisów, na których wiele osób próbuje swoich sił w poszukiwaniu drugiej połówki. Zupełnie jak w realu, również w sieci znalezienie tej idealnej osoby wymaga czasu i cierpliwości, dlatego nie warto zniechęcać się niepowodzeniami i odważnie patrzeć przed siebie. Do tego warto czytać opinie i regulamin każdej strony, na której mamy zamiar zostawić swoje dane. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *