Jak się odkochać? Praktyczne porady!

Jak się odkochać

Zranione serce nie należy do tych rzeczy w życiu, których najbardziej pragniemy. Niestety zawody miłosne spotykają nas nad wyraz często. Prawdopodobnie nie ma na świecie osoby, która nie przeżyłaby nieszczęśliwej miłości. Czy słowo przeżyła nie brzmi optymistycznie? Prawda jest taka, że nawet największy ból serca w końcu przestaje tak bardzo dokuczać, z czasem ukrywając się na dnie. Jeśli jesteś po rozstaniu, poznaj nasze sposoby, jak się odkochać i radzić sobie ze smutkiem!

Jak się odkochać? Sposoby na złamane serce

Zwykle nie mieści się w głowie, że dwójka zaufanych partnerów nagle przestała darzyć się uczuciem, zwykle z powodu utraty uczucia jednej ze stron. Częste kłótnie, brak kompromisów lub zdrada często prowadzą do smutnego końca relacji. Przyzwyczajeni, że większość wolnego czasu wypełnia nam miłość i związek, nie wiemy, co ze sobą zrobić w nowej, samotnej rzeczywistości. Zwłaszcza że w sercu mamy dziurę wielkości leju po bombie. Zwykle wszyscy działamy wtedy podobnie.

 • Oddajemy się wspomnieniom, kiedy nasza miłość przypominała zakochanie użytkownika gier online do swoich ulubionych bohaterów. Poduszka jest mokra od łez, a znajomi od dłuższego czasu nie mają od nas żadnych informacji na temat tego, jak przedstawia się nasz stan psychiczny.
 • Wydaje nam się, że nigdy już nie zasilimy kręgu szczęśliwych osób. Myśli nieustannie odbiegają do ponurych zdarzeń. Nie możemy się skupić na codziennych czynnościach, a proste rzeczy, czy informacje na temat byłego partnera doprowadzają do rzewnego płaczu.
 • Na stronach internetowych i portalach społecznościowych nieustannie szukamy wskazówek, co robić, by dana osoba do nas wróciła. Swój profil na Facebooku otwierasz setki razy, by szukać nowych informacji na temat, do niedawna jeszcze, swojej drugiej połówki.
 • Szukasz informacji, jak się odkochać, jak zapomnieć, ale Twoje uczucia wciąż pozostają takie same. Myślisz, że nie dane Ci już jest spotkać inną miłość. Wszyscy inni ludzie wydają się zupełnie nie być w stanie na sięgnięcie Twoich preferencji.

Jak zapomnieć o kimś, z kim spędziło się tyle szczęśliwych chwil? Zdrada lub odrzucenie ze strony najbliższych osób są nie do zniesienia. Na początku daj sobie czas, by oswoić się z tym, co się stało. Na zapominanie przyjdzie czas później.

Ważne, by nie blokować swoich emocji oraz by nie lecieć na złamanie karku pod dom byłego partnera lub partnerki i nie błagać na kolanach, by zechciano do Ciebie wrócić. Jeżeli ktoś doprowadził do Waszego rozstania, raczej był zdecydowany, że nie chce być z Tobą w związku. Strasznie to brzmi, jednak nie warto sobie mydlić oczu. Czasami ludzie się po prostu odkochują. Nie ma to nic wspólnego z tym, jacy jesteśmy. Gdybyś częściej się uśmiechała albo gdybyś dawał jej więcej prezentów, prawdopodobnie i tak nic by się obecnie nie zmieniło. Wszystkie dane na Ziemi i na niebie mówią, że Wasz związek dobiegł końca. Czas zacząć uczyć się żyć od nowa.

Pozwól sobie na łzy. Staraj się nie odbiegać myślami od informacji dnia codziennego. Krótko mówiąc, życie toczy się dalej. Nie można zawalić sobie dodatkowo całego życia dlatego, że spotkała nas zdrada ze strony zaufanych partnerów. Na przykład za dnia skup się na pracy, szkole. Potem skorzystaj z ofert swoich znajomych i oddaj się jakimś aktywnościom. Na ból serca pomaga ból mięśni. Dwie godzinki na siłowni pozwolą Ci dobrze przespać noc. Wieczorem pozwól sobie na kilka łez, ale nie popadaj w histerię. W końcu masz jeszcze siebie. Wszystko jest w zasięgu Twoich możliwości. To, że jakaś osoba nie umiała docenić Twoich starań, nie znaczy, że nie masz już szansy na szczęśliwą miłość.

Jak o kimś zapomnieć?

Po burzliwym rozstaniu miesiącami potrafimy o kimś myśleć. Byle informacje kojarzą się z byłym partnerem. Chociaż dane na Facebooku wciąż pokazują, jaką szczęśliwą parą byliście kiedyś, najwyższy czas wziąć się w garść. Kiedy już jako tako naprawiłeś swój dzień, w którym jesteś singlem, możesz spróbować przejść do kolejnego etapu. Jak o kims zapomniec?

 • W procesie zapominania niegdyś zaufanych partnerów szczególnie pomocne jest poznawanie innych ludzi. Nowe znajomości pozwalają na zajęcie czasu, a natłok nowych bodźców i informacji sprawia, że nie dane nam jest skupiać się zbyt często na myślach dotyczących użytkownika Facebooka, który kiedyś był naszą miłością.
 • Dobrym pomysłem poszerzenia kręgu Twoich znajomych jest poszukanie na stronach internetowych fajnych portali randkowych lub for, które pozwolą Ci przetrwać nieszczęśliwą miłość. Jak założyć konto użytkownika? To proste. Wystarczą podstawowe dane, takie jak mail, oraz informacje na temat Twoich zainteresowań, czy cech, które tworzą dane użytkownika, który ma szansę Ci się spodobać. Grono Twoich znajomych poszerzy się szybciej, niż myślisz. Zaufani partnerzy wieczorów przy komputerze będą wypełniać Ci czas, a informacje na temat ich życia przyćmią Twoje własne wspomnienia dotyczące przeszłości.
 • Skup się na zdobywaniu informacji o świecie. Życie singla jest o tyle fajniejsze, że daje więcej możliwości dotyczących poznawania świata, rozwijania własnych zainteresowań i pasji. W związku zwykle nie ma się na to za wiele czasu. Możesz na przykład wyjechać na długie wakacje, a jeśli nie masz na to pieniędzy, zobacz, jak ciekawa jest okolica, w której mieszkasz. Zajęcia dodatkowe i ciekawe książki lub filmy także dostarczają informacji o świecie. Dodatkowo działają podobnie jak ciekawe podróże: redukują stres i pozwalają znaleźć sposób na to, jak się odkochać.
 • Usuń wszystkie przedmioty oraz dane, które przypominają Ci przeszły związek. Zacznij od zdjęć i informacji na portalach społecznościowych. Następnie możesz zablokować użytkownika, który kiedyś był Twoją drugą połówką. Przestaniesz wtedy obsesyjnie sprawdzać, co dzieje się w życiu tej osoby i skupisz się bardziej na cieszeniu się swoją codziennością. A zalet bycia singlem jest wiele.

Jak odkochać się w chłopaku. Porady dla dziewczyn!

Nie jest prawdą, że mężczyźni cierpią mniej po rozstaniu, natomiast w tym akapicie skupimy się wyłącznie na dziewczynach! Jak sie odkochać w chłopaku? Nie jest to proste zadanie, ale nie wolno się poddawać. Kluczem do odzyskania szczęścia jest bycie dla siebie dobrym i wyrozumiałym. Wyrozumiałe podejście jest trudne zwłaszcza tuż po rozpadzie związku, kiedy nieustannie szukamy przyczyny takiego stanu rzeczy. Niestety zwykle bywa tak, że obwiniamy samych siebie za rozpad relacji. To prawda, że zwykle składa się na to wiele czynników, jednak jeśli ktoś bez żalu odrzucił Twoje serce, to znaczy, że nie byłby w stanie dobrze się nim opiekować.

Wobec wszystkich Twoich negatywnych uczuć zadbaj o rzecz, która pomoże Ci rozładować negatywne emocje i uchroni przed popełnianiem głupstw. Może to być wieczorne bieganie, układanie puzzli, czy przesiadywanie przed ekranem komputera marnując rozkosznie czas na oglądanie wszystkich odcinków ulubionego serialu. Przez pierwsze dni z pewnością będziesz płakać w każdej wolnej chwili, jednak po kolejnych dniach, a później tygodniach plan, jak sie odkochac stanie się możliwy do zrealizowania. Co na pewno Ci pomoże?

 • Przypomnij sobie, co zawsze lubiłaś robić, a na co nigdy nie starczało Ci czasu. Teraz masz okazję robić, co tylko zechcesz!
 • Uważnie przyjrzyj się sobie i doceń to, jaką osobą jesteś! Zauważ nie tylko swoją urodę, ale i zalety charakteru. Rozstanie nie oznacza, że tracisz wszystkie swoje najlepsze cechy!
 • Może to zabrzmieć nieco oryginalnie, ale zrób porządek w swoich rzeczach! Porządek w domu lub pokoju to również porządek w duszy, a przynajmniej tak często się mówi. Trzeba przyznać, że coś w tym jest. Przy okazji pozbędziesz się przedmiotów, które przywołują niepotrzebne myśli. Zrobisz też miejsce na nowe rzeczy i nowe wspomnienia. Zobaczysz, że na jakiś czas zajmiesz czymś ręce i uwolnisz głowę od ponurych rozmyślań.
 • Odśwież kontakty z zaniedbanymi koleżankami, przypomnij sobie, jak to jest spędzać czas w gronie bliskich znajomych.
 • Prawdziwym zabójcą smutku mogą być śmieszne filmiki na YouTube. Co prawda pośmiejesz się krótko, ale w tak smutnym czasie nawet najmniejsza dawka śmiechu jest na wagę złota.

Przede wszystkim pamiętaj, że koniec związku lub odrzucenie ze strony chłopaka nie oznacza, że już nigdy nie spotka Cię fantastyczne i szczęśliwe uczucie. Możesz mieć pewność, że za jakiś czas stanie na Twojej drodze osoba, która dobrze zaopiekuje się Twoim sercem! Życie jest nieprzewidywalne i zaskakujące, może zmienić się o 180 stopni w najmniej spodziewanym momencie. Każdego dnia musisz być gotowa na najlepsze, dlatego nie zapominaj o dobrej stylówce i uśmiechu.

Jak się odkochać? Tych rzeczy nie rób!

W życiu każdego bywają okresy, kiedy nie jest nam dane zaznać szczęścia i spokoju w miłości. Jesteśmy wtedy skłonni do pogłębiania swoich emocjonalnych porażek i nieszczęść. Oto kilka rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinnaś robić, kiedy jesteś świeżo po zakończeniu związku lub starasz się odkochać w pewnej osobie.

 • Nie pisz i nie dzwoń do niego z prośbą o spotkanie. Jeśli szukasz sposobu, jak się odkochać, to z pewnością nie jest jeden z nich. Wręcz przeciwnie, pomożesz byłemu partnerowi odkochać się w Tobie. Nie wiadomo do końca, dlaczego tak jest, ale proszenie i widoczne staranie się o to, by druga strona nie odrzucała naszych uczuć, zwykle kończy się totalną porażką.
 • Kolejnym błędem, który często popełniamy, jest pisanie do byłego lub obecnego obiektu westchnień po solidnej dawce alkoholu. Najlepiej uprzedź Twoich znajomych, żeby zabrali Ci telefon albo usuń numer tej osoby z Twoich kontaktów. Musisz to również zrobić na portalach społecznościowych, bo będąc w stanie nietrzeźwym, ludzie mają zwykle skłonność do udostępniania innym informacji, które pod każdym względem powinny zostać tajemnicą.
 • Po zakończeniu związku zwykle mamy ochotę pokazać drugiej stronie, jacy jesteśmy szczęśliwi. Staramy się udawać przed wszystkimi, że dana sytuacja wcale nas nie zabolała. Robimy to oczywiście za pomocą mediów społecznościowych, wstawiając na profil dziesiątki pozowanych zdjęć dziennie. Znowu efekt działa odwrotnie do zamierzonego. Większość wie, że wieczorami płaczesz w poduszkę, co udowadnia również desperacki uśmiech na większości zdjęć. Postaraj się nie stracić umiaru i nie przekroczyć granicy dobrego smaku.
 • Dobrze jest korzystać z pomocy przyjaciół, ale nie zasypuj ich wiadomościami na temat swojego obiektu uczuć kilka razy dziennie. Nie musisz im ciągle pisać, jaki ten człowiek jest beznadziejny i jak bardzo Cię zranił. Zamiast tego wyskoczcie razem do kina albo na pyszny deser, by spędzić miło czas i przy okazji odwrócić Twoją uwagę od przykrych rozważań.
 • Tuż po zakończeniu związku lub w czasie, kiedy nasz obiekt westchnień ulokował swoje uczucia w innej kobiecie, mamy tendencje do zamieniania się w detektywa amatora. Śledzimy każdy ruch ukochanego na Instagramie, Facebooku i wszędzie, gdzie tylko ma założony profil. Ignorując rady Twoich znajomych i zdrowego rozsądku pojawiasz się na wszystkich imprezach, na których on również jest obecny. Śledzisz i analizujesz każdy ruch, marnując na to swój cenny czas. Zrozum, że to tylko pogłębi Twoje złe samopoczucie.

Wyżej wymienione sytuacje dotyczą również mężczyzn, chociaż przyjęło się, że to dziewczyny gorzej przeżywają rozstanie. To oczywiście stereotyp, chociaż poniekąd jest tak, że do facetów później dociera fakt rozstania. Zwykle wtedy chłopak, który miesiąc temu zerwał z Tobą bez skrupułów, teraz stara się wrócić do Twoich łask. Nie nabieraj się na to. Jeżeli ktoś wcześniej wiele razy okazywał się beznadziejnym wsparciem i ostoją, to przez ten czas na pewno nie zmienił się ani odrobinę. Szkoda Twojego czasu i godności na osobę, która prawdopodobnie chce jedynie sprawdzić, czy nadal robi na Tobie wrażenie.

Zalety bycia singlem

Nasz artykuł skończymy bardzo optymistycznie. Jeśli od niedawna jesteś singlem, z pewnością nie znasz możliwości, jakie niesie ze sobą bycie bez pary! Nie warto skupiać się jedynie na tym, jak się odkochać. Ten proces przebiegnie szybciej, kiedy skupisz się na sobie i własnych możliwościach. Poznaj zalety bycia singlem!

 • Możesz myśleć wyłącznie o sobie! Nie musisz się nikomu tłumaczyć z własnych wyborów, decyzji. Wracasz do domu o tej godzinie, o której masz ochotę. Nawet tymczasowy okres nieograniczonej wolności warto w swoim życiu zaliczyć. Będziesz za tym tęsknić w związku!
 • Zero problemów związanych z kupowaniem prezentów! Urodziny, dzień chłopaka/dziewczyny, walentynki, imieniny, święta. Te dramaty Cię nie dotyczą. Wszystkie pieniądze możesz wydać na własne przyjemności.
 • Masz mnóstwo czasu dla swoich przyjaciół. Możesz wpadać do nich, kiedy chcesz i spotykać się codziennie o dowolnych porach. Czas bycia singlem to najlepszy okres na różnego rodzaju spotkania towarzyskie i imprezy, które nie są tak częste w momencie, kiedy wkraczamy w związek.
 • Bycie singlem to również idealny czas, w którym dane jest nam chadzać na nieograniczone ilości randek. Wydaje Ci się, że duże powodzenie u płci przeciwnej nie należy do kręgu Twoich możliwości? Jesteś w błędzie. Pewność siebie, radość z życia i uśmiech to klucz do zyskania uznania w oczach niejednej osoby.
 • Single mają mnóstwo czasu na samorozwój, marzenia i spełnianie wszystkich określonych wcześniej celów.
 • Chociaż nie jest to udowodnione naukowo, my śmiało stwierdzamy, że single to ten rodzaj osób, które długo pozostają młode i wyglądają świetnie!

Jak widzisz, bycie osobą niebędącą w związku nie jest takie straszne. Czasami warto zrobić sobie przerwę od miłości i skupić się na sobie. To, jak ułożysz swoje życie, nie zależy tylko od tego, czy jesteś w związku, czy nie. Na jakość życia składa się cała masa różnych czynników! Warto odpowiednio zadbać o każdy z nich. Istnieje mądre powiedzenie, które mówi, że jeśli nie potrafisz być szczęśliwy samemu, to nie będziesz szczęśliwy również w związku. Nawet z najwspanialszą osobą pod słońcem. Z pewnością nie chcesz zaprzepaścić szansy na związek z kimś niesamowitym (nie, nie jest to osoba, z którą właśnie się rozstałeś/rozstałaś)? Dbaj o siebie, a miłość pojawi się w Twoim życiu prędzej, czy później.

Chociaż nietrudno znaleźć wiele sposobów na to, jak się odkochać, to bardzo ciężko podążać za tymi wskazówkami. Zdajemy sobie z tego sprawę, jednak mimo wszystko zachęcamy do starań. Jesteś osobą, o którą warto walczyć. Czasem jest tak, że samemu trzeba spiąć mięśnie i siły, by zawalczyć o dobrą codzienność dla samego siebie. Pozwól sobie na łzy, by następnego ranka móc wstać silnym. Nie wiesz przecież, jak wspaniałe rzeczy mogą Cię jeszcze w życiu spotkać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *