Badoo, jak działa popularny serwis wśród ludzi z Polski!

badoo.com

Wszyscy, którzy mają konto na Facebooku, musieli spotkać się również z Badoo, ponieważ jest to inicjatywa niejako powiązana. Podobnie jak wspomniany serwis społecznościowy, również Badoo jest najbardziej znanym portalem na świecie, ale przeznaczony jest głównie do celów randkowych. Strona jest bowiem dostępna w aż 47 językach świata, a konta w serwisie mają użytkownicy rozmieszczeni w blisko 200 krajach! Dane te są naprawdę interesujące, dlatego warto wiedzieć więcej na temat Badoo. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz niżej!

Badoo, co to jest?

Badoo to strona obecna w sieci jako portal randkowy, znany użytkownikom na terenie Polski już od 2006 roku. Za pośrednictwem portalu masz możliwość poznawania nowych ludzi z Twojej okolicy lub dalej. Barierą nie musi być język polski, ponieważ Badoo jest znane w kilkudziesięciu krajach na świecie. Posiadanie konta na Badoo umożliwia bezpłatne pisanie do użytkowników i stały kontakt za pośrednictwem portalu z tymi, którzy szczególnie nam się spodobają. Z czasem relacja oczywiście może przenieść się do świata realnego. Szczęśliwcy mogą mówić, że swoją drugą połówkę poznali właśnie za pomocą internetu, a dokładniej aplikacji zrzeszającej ludzi poszukujących miłości lub erotycznych przygód. Badoo to nie jedyny portal służący do poznawania nowych osób, ale z pewnością jeden z najpopularniejszych. Nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Na hasło Badoo uśmiechem reaguje wiele osób na świecie, ponieważ Badoo ma około 400 mln zarejestrowanych użytkowników, z czego spora część jest również zadowalająco aktywna. A przecież nic tak nie nakręca popularności aplikacji randkowych, jak obecność różnych, ciekawych osób.

Typowo polski odpowiednik Badoo to Tinder Polska, kolejne bardzo znane hasło w kraju. Serwis swego czasu miał prawdziwą eksplozję popularności. To oczywiście nie wszystkie portale randkowe, jakie są dostępne na terenie Polski, jednak z pewnością należą akurat do tych, o których mało kto w ogóle nie ma pojęcia. Trzeba również przyznać, że hasło: portal randkowy jest szczególnie znane i mieszkańcy Polski raczej nie mają problemów z rozpoznaniem większości stron tego typu.

Jak działa Badoo?

Na pewno interesuje Cię, jak działa serwis Badoo, że ma aż tylu zwolenników niemal na całym świecie, a przede wszystkim w granicach Polski? Można założyć, że pojawił się na tyle wcześnie, by mieć swego rodzaju monopol na popularność. Chociaż do wyboru masz mnóstwo innych portali randkowych, wybierasz te, które mają dane największej ilości użytkowników. Każdy chce przecież szukać randki spośród wielu ludzi. Wiele osób rezygnuje przecież z usług portalu, jeśli nie ma na nim wystarczającej liczby ludzi przeciwnej płci. Badoo nie ma takiego problemu, ponieważ konta na tym portalu tworzą naprawdę imponującą liczbę zarówno u nas, jak i poza granicami Polski.

Jak zostać członkiem serwisu Badoo? Login i informacje, które udostępniasz, zależą od Ciebie. Chyba że w procesie logowania pośredniczy Facebook. Takie rozwiązanie ma jednak sporo wad, ale o tym powiemy sobie w akapicie niżej. Tymczasem wróćmy do logowania w sposób klasyczny, czyli za pomocą maila. By zabezpieczyć swoje kontakty przed nachalnymi reklamami lub innego rodzaju spamem ze strony serwisu nie wystarczy dobre hasło. Z tego względu zakładany przez Ciebie profil powinien mieć własny email i hasło, które nie będzie powiązane z hasłami, jakie masz na innych kontach. Email zarezerwowany na Badoo powinien służyć do kontaktów z użytkownikami, którzy mają już konta w serwisie. Nie używaj go do prywatnej korespondencji i nie udostępniaj wrażliwych danych za jego pośrednictwem.

Jeżeli ta podstawowa zasada bezpieczeństwa jest już za Tobą i strona stoi przed Tobą otworem, czas na założenie konta. Możesz użyć fikcyjnych danych, takich jak imię i nazwisko, a nawet miasto, z którego pochodzisz, jednak pamiętaj, że informacje, jakie będą składały się na Twój profil, to podstawa dla innych osób. Podając fałszywe dane, odbierasz sobie możliwości, ponieważ inne konta będą chciały rozmawiać z osobą, za którą się podajesz, a nie faktycznie z tą, którą jesteś. Portale randkowe mają służyć ludziom, a nie komplikować im życie, dlatego ustalaj udostępniane przez siebie dane rozsądnie. Na początek jednak podajesz wyłącznie email, a strona poprosi Cię o szczegółowe informacje i dane na Twój temat, dopiero kiedy klikniesz w link aktywacyjny. Link do aktywacji konta zostanie wysłany na Twojego maila. Po chwili masz przed sobą dane innych użytkowników i sam możesz uzupełnić swój profil Badoo. Zaloguj się bezpośrednio za pomocą konta na stronie lub skorzystaj z aplikacji za każdym następnym razem. Aplikacja Badoo działa podobnie do tej dostępnej na Facebooku, dlatego bez obaw możesz pobrać ją na swój telefon. Strona, jak i Badoo na telefon mają dostęp do tego, jakie zdjęcia i dane należą do Twojego konta. Jeżeli chcesz zmniejszyć ryzyko, że ktoś z Twoich znajomych zobaczy, że masz konto w aplikacji randkowej działającej na terenie polski, nie uzupełniaj profilu zdjęciami, które masz na Facebooku. Jako że Badoo to strona, do której korzystania wystarczy znać język polski, poruszanie się po niej oraz obsługa aplikacji są wyjątkowo proste i w dużej mierze intuicyjne.

Badoo logowanie przez Facebook – na to musisz uważać!

Badoo to strona, która mimo swojej popularności i dużego kredytu zaufania ze strony licznych użytkowników wyróżnia się wyjątkowo małą dbałością o prywatność konta, które składają się na społeczność aplikacji na terenie Polski i nie tylko. Mający aktywne konta na Facebooku ludzie często decydują się wykorzystywać dane, jakie posiada ta strona, logując się na portale randkowe. Logując się do aplikacji Badoo za pośrednictwem Facebooka, można przeżyć spore zaskoczenie, kiedy nasze prywatne dane zostaną wykorzystane. Strona Badoo wyśle zaproszenia do wszystkich znajomych, jakich masz w serwisie. Tak samo stanie się, kiedy zalogujesz się, wykorzystując hasło do maila. Mając nasze hasło, strona ma również dostęp do kontaktów. Niezależnie, kogo masz na liście, Badoo wyśle zaproszenia do wszystkich. Wyrażasz na to zgodę, jeśli korzystasz z aplikacji w ten sposób, bez względu na to, czy mieszkasz na terenie Polski, czy nie.

Na kolejną wadę, typową zresztą dla całego internetu, nie ma wpływu hasło ani polityka strony, a sami użytkownicy. Badoo daje sposobność poznawania ludzi z całej Polski. Praktycznie każdy może się tam zalogować, również oszuści i osoby, które szczególnie upodobały sobie wyłudzanie pieniędzy od ludzi, którzy mają nadzieję na fajną znajomość. Badoo nie odpowiada za nasze wybory i nie towarzyszy nam przy spotkaniach w świecie rzeczywistym. Zasady bezpieczeństwa w sieci wyraźnie ostrzegają przed oszustami, którzy czyhają również na Badoo. Zwykle są to osoby, które wykorzystują dane oraz zdjęcia zupełnie obcej, zwykle atrakcyjnej osoby, by za pośrednictwem fałszywej tożsamości wyłudzić określoną sumę pieniędzy. Inną możliwością jest wykorzystanie seksualne, przed którym też mocno ostrzegamy. Nieważne, ile masz lat i jak silną osobą jesteś, ostrożności nigdy dosyć!

Badoo jest po części serwisem płatnym. Za darmo masz dostęp do 10 czatów dziennie, to naprawdę sporo, ale czasami potrzeba więcej. Konto VIP na Badoo można wykupić przez subskrypcję i wtedy z naszego konta pobierana jest co miesiąc odpowiednia kwota, a można też skorzystać z możliwości zakupu kredytów. Kredyt działa na zasadzie doładowania konta w serwisie określoną kwotą. Dzięki temu wydajesz dokładnie tyle, ile wpłaciłeś na rzecz swojego profilu w serwisie. Masz całkowitą kontrolę nad tym, kiedy chcesz mieć dostęp do konta premium i pewność, że nikt nie będzie bez Twojej wiedzy pobierał pieniędzy z prywatnego konta w banku.

Inne aplikacje, jak Tinder

Na terenie Polski, a właściwie wśród stron, którym znany jest język polski, jest sporo serwisów podobnych do Tindera, czy Badoo. Z pewnością obiła Ci się o uszy taka strona jak Datezone, czy Erodate. To również strony, które gromadzą zwolenników i pozytywne opinie w granicach Polski i dalej. W odróżnieniu od Badoo strona Datezone czy Erodate znając nasze hasło, nie wykorzystuje tego do pozyskiwania nowych osób. W przypadku korzystania z nich wystarczy jedynie silne hasło na pocztę, by nikt nie włamał się nam na konto. Zasady bezpiecznego poruszania się po sieci w zupełności wystarczą, by móc bezpiecznie korzystać z możliwości, jakie daje strona służąca do poznawania nowych ludzi: oczywiście Datezone lub Erodate. Takich serwisów na terenie Polski jest jednak znacznie więcej, problemem jest wyłącznie to, że nie każda strona jest dostatecznie popularna. Mało ludzi to mniejsze możliwości, dlatego wielu nadal decyduje się założyć konto na Badoo, gdzie, mimo że hasło nie chroni nas przed niczym, to mamy większe szanse kogoś poznać.

Opinie na temat Badoo są różne. Jak wszystkie portale randkowe ma swoje wady i zalety, a niekiedy strona próbuje naciągać na pieniądze w zupełnie otwarty sposób. To jednak jest typowe dla wszystkich aplikacji, które reklamują się jako częściowo darmowe. Nawet Facebook, znany na całym świecie i uwielbiany przez rzesze ludzi, zbiera złe opinie w sieci. I Ty możesz się rozczarować, jednak każda strona w sieci wymaga uwagi ze strony użytkowników. Przestrzegając zasad bezpieczeństwa, masz szansę na bezproblemowe korzystanie z konta i poznawanie tylu ludzi, ilu ciężko spotkać w rzeczywistym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *