Flirt – zacznij robić to dobrze!

Flirt

Flirt to słowo wszystkim znane, chociaż wielu nie zdaje sobie sprawy, czym tak naprawdę jest umiejętne flirtowanie. Niektórzy utrzymują, że tej umiejętności można się nauczyć, a inni, że zmysłowy flirt to umiejętność zarezerwowana dla osób, które się z nią rodzą. W takim razie, na czym polega dobry flirt i czy istnieją szanse, by móc się w tej sztuce nieco podszkolić?

Co to jest flirt?

Czy można jednym słowem opisać to tak bogate w znaczenie słowo? Co to jest flirt? Można powiedzieć, że jest to sztuka wzbudzania zainteresowania w drugiej osobie. Zainteresowania Tobą, ściśle rzecz ujmując. To krótkie słowo opisuje gesty, grę spojrzeń, uśmiech, słowa, barwę głosu, zachowanie. Wszystko to w jednym celu. Osoby, które do perfekcji opanowały tę umiejętność, nieustannie wywołują wrażenie na innych i osiągają swoje cele. Nic dziwnego więc, że wszyscy tak bardzo chcemy umiejętnie flirtować.

Flirt to nie tylko umiejętne prowadzenie rozmowy, czy wymiana gorących spojrzeń. Obecnie bardzo popularny jest również tak zwany foto flirt, czyli kuszenie płci przeciwnej (najczęściej) za pomocą zmysłowych zdjęć. Brzmi znajomo, prawda? Instagram nie zdobyłby tak miażdżącej popularności, gdyby nie nasze zamiłowanie do flirtowania za pomocą swojego wyglądu i doskonałych póz uwiecznionych na zdjęciach. Jako że na zdjęcia mamy znacznie większy wpływ, niż na przebieg rozmowy w rzeczywistości, popularne stały się także portale społecznościowe, czy specjalne serwisy umożliwiające randki online. Zawieranie znajomości online jest o tyle łatwiejsze, że na portalu z reguły mamy podane wszystkie podstawowe informacje na temat danej osoby, a zdjęcia szybko pozwalają zweryfikować, czy dane jest nam się porozumieć, czy lepiej szukać dalej. To oczywiście krzywdzące podejście, ale często oceniamy swoje szanse na podstawie zdjęć, a nie informacji, czy osobowości drugiego człowieka, które nie są tak dobrze widoczne. Pod tym względem w realu mamy znacznie większe szanse na flirt z osobą, która w świecie online prawdopodobnie nie poświęciłaby nam ani chwili uwagi. Niech to będzie dla Ciebie przykład i motywacja, że wciąż warto zagadywać do innych podczas Twoich wypadów na miasto, czy imprezę. Wszelkie dane i dostępne informacje wskazują, że tradycyjny flirt nie umarł, a pewność siebie i doskonały small talk wyprzedzają argument urody o lata świetlne. Naprawdę!

Na czym polega flirt?

Dobry flirt wiąże się przede wszystkim z pewnością siebie, a obok takiej osoby nie sposób przejść obojętnie. Flirt to nie tylko zwrócenie na siebie czyjejś uwagi, ale również utrzymanie zainteresowania. Jeśli to potrafisz, jesteś jedną z tych osób, o których mówi się, że mogą zdobyć serce każdego. Chociaż zdobycie czyjegoś serca wymaga nieco więcej wysiłku od samego flirtu, to umiejętne prowadzenie rozmowy z pewnością wystarczy, by spędzić z drugą osobą upojne chwile.

Masz nikłe pojęcie o flircie, ale temat ten należy obecnie do Twoich największych zainteresowań i bardzo chcesz rozwinąć w sobie tę umiejętność? Opanowanie flirtu jest możliwe, ale nigdy nie doprowadzisz go do perfekcji, jeśli jednocześnie nie będziesz pracował nad swoją pewnością siebie. Świadomym swoich wdzięków osobom flirt przychodzi naturalnie. A naturalność jest tym, co w drugiej osobie nas pociąga. W skrócie, na czym polega flirt? Umiejętny, należy dodać.

 • Gra spojrzeń. Nie masz żadnych informacji o drugiej osobie, ale nie możesz oprzeć się spojrzeniom, które na Ciebie co jakiś czas rzuca? Prawdopodobnie z Tobą flirtuje! Przyjęło się mówić, że jeżeli ktoś patrzy na Ciebie dłużej, niż sekundę, to znaczy, że w jakiś sposób wzbudzasz zainteresowanie. Zanim zagadasz, upewnij się, że nie masz na twarzy resztek ze śniadania.
 • Naprawdę gorąca gra spojrzeń przeciętnym ludziom znana jest wyłącznie z filmów. Nie oznacza to, że jesteśmy w grupie totalnie beznadziejnych osób. W filmie aktorzy wiedzą, co się zaraz stanie, dlatego ich pewność siebie może osiągać maksimum. My nie mamy tego komfortu. Niestety nieśmiałość jest swego rodzaju przeszkodą w sztuce umiejętnego flirtu. Bardzo często jednak udaje się to nadrobić naturalnym wdziękiem i umiejętną rozmową. Rozmowa to główny rodzaj flirtu, o którym powiemy sobie za chwilę.
 • Flirt to również gesty i dotyk. Delikatne muśnięcie dłoni w czasie odbierania reszty od ładnej sprzedawczyni w sklepie lub dotknięcie za ramię osoby, z którą prowadzimy dyskusję. Duże znaczenie ma również ułożenie ciała, postawa i gestykulacja.

Flirt jest bardzo często porównywany do zmysłowej gry, ponieważ składa się z tak wielu elementów i potrzeba naprawdę dużej wprawy, by się w tym wszystkim nie pogubić.

Jak nauczyć się flirtować?

Wykorzystując dostępne informacje, do pewnego stopnia można nauczyć się skutecznego flirtowania. Na początek przyda Ci się znajomość swoich słabych i mocnych stron. W wolnej chwili usiądź przy biurku i zastanów się nad zaletami i wadami, które dostrzegasz osobiście, oraz które dostrzegają Twoich znajomi. Wbrew pozorom świadomość samego siebie to jedna z podstawowych informacji, które pomogą Ci osiągnąć satysfakcjonujące umiejętności. Na co należy zwrócić uwagę w kolejnych krokach?

 • Potrzebnych informacji, co należy robić w danej sytuacji, szukaj w osobie, z którą rozmawiasz. Musisz być dobrym słuchaczem, jeśli zależy Ci na wrażeniu, jakie robisz na rozmówcy. Na przykład, jeśli Wasze pierwsze spotkanie przebiegło na tyle dobrze, że spotykacie się drugi raz, nawiąż krótko do kilku rzeczy, o których rozmawialiście ostatnim razem. Wiele osób zapomina odnosić się do minionych rozmów, nawet jeśli dotyczyły czegoś ważnego. Może nie jest to do końca flirt, ale na pewno bardzo dobry fundament.
 • Kontroluj swoje spojrzenie. Nie wgapiaj się w rozmówcę, zdradzając swoje zauroczenie. Spraw, by druga strona utonęła w Twoich oczach. Patrzenie w oczy jest czarujące i szczere, ale panowie muszą pamiętać, by nie patrzeć się nachalnie. Z kolei kobiety wyglądają bardzo kusząco, kiedy są lekko nieśmiałe, co najprościej pokazać właśnie spojrzeniem. Z reguły uważamy delikatne zawstydzenie, na przykład przy uroczych wpadkach słownych, za wzbudzające sympatię. Grunt, żeby pozostać sobą i jedynie lekko popracować nad spojrzeniem. Sztuczne, przeciągłe spojrzenia nie pomogą w rozmowie. Druga strona szybko wyczuje, że są to wystudiowane gesty i natychmiast przestaniemy być interesujący.
 • Uśmiech dodaje urody każdemu, jednak warto zwracać uwagę, by dane nam szczęście spotkania fajnej osoby nie poniosło nas za bardzo. Uśmiech rekina ludojada nie jest zbyt romantyczny. Zwłaszcza jeśli połączysz go ze spojrzeniem zakochanego psychopaty.
 • Ostatnim punktem, najważniejszym we flircie, jest rozmowa. Umiejętne wyłapywanie oraz rzucanie niewymuszonych żartów. Odpowiednie i szybkie reakcje na słowa rozmówcy. Umiejętność słuchania musi iść w parze ze zdolnością do zajmującego odpowiadania. Prawdziwi flirciarze mają dar mówienia o najnudniejszych rzeczach tak, jakby to było coś niesamowitego. Dzięki temu potrafią zrobić wrażenie na każdym, nie mówiąc o niczym szczególnym.

Wszystkie informacje na temat sztuki mówienia i słuchania z pewnością Ci się przydadzą, i to w celach nie tylko związanych z flirtem. Natomiast potrzebny jest także dystans do Twoich działań. Z niektórymi rzeczami po prostu trzeba się urodzić, dlatego nie zniechęcaj się i nie rezygnuj tylko dlatego, że jakiś gwiazdor telewizji radzi sobie lepiej. Być może nie dane Ci zabawianie ludzi na salonach, ale z pewnością to, co potrafisz, wystarczy, by poznać kogoś w okolicy, czy spotkać i oczarować ulubionego użytkownika znanego portalu w sieci.

Najważniejsze, żeby się nie poddawać, dbać o swój wygląd i higienę oraz korzystać z pomocy przyjaciół, którzy bez oporów dadzą nam znać, kiedy internetowe informacje opanują nas za mocno. Czasami starając się za bardzo, można narazić się na śmieszność. Lepiej, żeby w porę zauważył to Twój przyjaciel, niż osoba, która należy obecnie do Twoich największych zainteresowań.

Flirt randka w sieci: flirtujemy online!

JA w sieci to zupełnie inne zjawisko niż JA w rzeczywistości. Chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć, że w sieci czujemy się swobodniej i mamy więcej odwagi i przekonania do własnych poglądów. Tak samo będzie z flirtem, dlatego, zanim ruszysz na podbój płci przeciwnej, zarzuć wędkę na zaufanym portalu online. Możesz na przykład wpisać w wyszukiwarkę hasło flirt randki, by znaleźć strony, które porywają tysiące użytkowników w Polsce! Wszyscy zarejestrowani użytkownicy znajdują się tam w podobnych celach, a więc rozmowa nie będzie trudna. Pamiętaj jedynie, że flirt online nie oznacza, że jesteś zupełnie anonimowy. Kultura w sieci musi być na takim samym poziomie, jak nasze zachowanie w realu, przy czym mamy nadzieję, że Twoje zachowanie w realu nie łamie prawa Savoir Vivre.

Online z łatwością można poznać użytkownika, który skradnie Twoje serce. Zalogowanie się na dowolny portal randkowy nie wymaga skomplikowanych operacji. Wystarczy podanie Twoich danych osobowych, takich jak mail i płeć w menu głównym strony. Następnie portal wysyła Ci ankietę, w której określasz swoje preferencje dotyczące płci przeciwnej. Pamiętaj, aby odpowiadać szczerze, bo na tej podstawie portal zasugeruje Ci osoby, które pasują do udzielonych informacji, i z którymi masz szansę zbudować ciekawą znajomość. Z osobami o tych samych zainteresowaniach flirtuje się znacznie łatwiej. Udzielanie kolejnych informacji zależy od Ciebie, natomiast, jeśli jesteś faktycznie zainteresowany relacją z innymi, powinieneś podać takie szczegóły, jak zainteresowania, wiek oraz kilka korzystnych zdjęć. Nie każdego użytkownika można przyciągnąć wyglądem, dlatego postaraj się o ciekawy, niebanalny (ale nie przesadzony) opis siebie. Z pewnością informacje, jakich udzieliłeś na swój temat, będą pasowały do preferencji innych osób. Te dane zostaną zauważone przez system, który natychmiast sprawi, że konto danego użytkownika pojawi się w zasięgu konta użytkownika, którym jesteś. Wtedy możesz rozpocząć towarzyski flirt! Drugim sposobem na poszukiwanie interesującej osoby jest wyszukiwanie osób za pomocą menu strony. Nie sposób stracić okazji do poznania kogoś ciekawego!

Jak flirtować w sieci?

Rozmowa w sieci jest łatwiejsza, bo jesteśmy bezpiecznie ukryci za ekranem komputera. Naszą wizytówkę stanowią starannie wybrane zdjęcia i treści na swój temat, które zdecydowaliśmy się sami udostępnić. Można więc zacząć flirtowanie z całkiem dobrym arsenałem. Zwłaszcza że nie musimy się martwić swoim wyglądem w danym momencie, dbać o spojrzenie ani śmiać się z nieśmiesznych żartów rozmówcy, jeśli takimi nas częstuje. Rozmowy online też trzeba jednak umieć prowadzić.

Na początek upewnij się, że komunikator, na którym piszesz, ma włączony korektor błędów. Kiepska ortografia po prostu wygląda źle. Nie oznacza to, że osoby piszące z błędami są głupie, ale bardzo często wypadają gorzej i z góry są oceniane jako mniej bystre. W czasie rozmowy bądź sobą, ale pamiętaj o kilku rzeczach.

 • Staraj się nie odpisywać pół zdaniami albo pojedynczymi słowami. A jeśli chcesz zaczepnie flirtować, pilnuj się, żeby nie przesadzić. Miej na uwadze, że druga strona Cię nie widzi i może nie wiedzieć, kiedy sobie żartujesz.
 • Nie zastępuj odpowiedzi słownej emotikonami. Są one powszechnym i fajnym dodatkiem, ale w czasie rozmowy, zwłaszcza z osobą, którą dopiero poznajesz, mogą wzbudzać irytację. Nie chcesz chyba wyjść na osobę infantylną?
 • Nie zapominaj o zainteresowaniu drugą osobą. Staraj się też nie zadawać zbyt wielu pytań naraz lub nie strzelać pytaniami, które mogą naruszyć czyjąś strefę komfortu. No chyba, że nie zależy Ci na przyjemnej rozmowie i flircie.
 • Flirtowanie w sieci nie ma nic wspólnego z opowiadaniem bzdur na swój temat. To nie nawijanie makaronu na uszy rozmówcy, a wykorzystywanie swoich prawdziwych zalet, by zrobić na kimś dobre wrażenie.

Towarzyska gra Flirt

W momencie premiery gra towarzyska Flirt wywołała spore zamieszanie i towarzyszyła ludziom na wszystkich imprezach. Mimo upływu czasu gra wciąż cieszy się ogromną popularnością. Stanowi świetny sposób na rozładowanie atmosfery w gronie nieznanych sobie osób, uczy umiejętności towarzyskiej rozmowy, a do tego jest naprawdę dobrym sposobem na rozrywkę. Dlaczego o tym wspominamy? Ta niezobowiązująca gra to świetny wstęp do obszernego tematu, jakim jest flirt. W luźnej atmosferze, w gronie przyjaciół lub znajomych, możecie pobawić się w mistrzów podrywu. Nawet jeśli nie łączy Was żadna chemia, a jedynie przyjaźń lub sympatia, to i tak będziecie się świetnie bawić. Następnie zdobyte umiejętności czarującej rozmowy będziecie mogli wykorzystać, udając się na prawdziwy podryw!

Gdzie szukać okazji do flirtu?

Największe szanse na udany podryw mamy, gdy czujemy się atrakcyjni i pewni siebie. Nie zawsze mamy okazję ubrać się odświętnie i szukać partnera w klubie, czy domówce. Często bywa tak, że atrakcyjną osobę spotykamy na swojej drodze, kiedy nie dane jest nam wyglądać najlepiej: po wielu godzinach w pracy, na drodze do sklepu po paczkę ciastek i tym podobne nieciekawe przypadki. Nie chowaj wtedy głowy w piasek, tylko sięgaj do Twoich nowo nabytych umiejętności! To, że według siebie jesteś w danym momencie mało atrakcyjny, nie znaczy, że osoba, którą właśnie spotykasz również myśli tak samo. Zawsze warto spróbować zasięgnąć odrobinę informacji i wybadać, czy są jakieś szanse, że ta osoba przychylnie odpowie na naszą próbę oczarowania.

Bywa jednak tak, że mimo usilnych chęci, nienagannego wyglądu i oczekiwania niemal wypisanego na twarzy, nie możemy spotkać nikogo, kto by nas zainteresował. Czasami po prostu są w życiu okresy, kiedy znajdujemy się na gruncie towarzyskiej pustyni. A kiedy nie działa przypadek, trzeba sobie trochę pomóc. Romantyczne filmy polecają samotne picie drinka w parze, natomiast w praktyce lepiej wychodzi znalezienie sobie hobby.

Jeżeli miejsce Twojej pracy jest tak ubogie w atrakcyjne dla Ciebie osoby, że bardziej interesuje Cię menu obiadowe restauracji w sąsiedztwie od tego, co dzieje się w firmie (czy to nie definicja pracy?), to naprawdę potrzebujesz hobby, by trochę poflirtować. Dodatkowo zyskasz kilka innych korzyści, jak zdobycie nowych informacji na jakiś temat, poprawę kondycji, samopoczucia, długo można by wymieniać. Wychodzenie z domu ma swoje zalety i nie musi to być koniecznie wyjście na głośną imprezę, na której nawet nie da się w spokoju poflirtować.

Sztuka flirtowania nie jest prosta, ale z pewnością nie jest też tak trudna, żeby do pewnego stopnia nie móc jej opanować. Konto użytkownika na portalu randkowym, rozmowy z przedstawicielami płci przeciwnej w gronie przyjaciół, dbanie o siebie, rozwijanie własnych umiejętności – wszystkie te czynności mogą zająć trochę czasu, ale dzięki temu zdobędziesz potrzebne informacje, by nabyć wyjątkowych trików do Twoich umiejętności flirtowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *