Pierwsza randka, najlepsze pomysły i porady!

Pierwsza randka, najlepsze pomysły i porady!

Stało się, osoba, która od dłuższego czasu niesamowicie Ci się podoba, zgodziła się iść z Tobą na randkę! W pierwszej chwili czujesz ogromną euforię, by w następnej chwili rozpocząć zamartwianie się o szczegóły pierwszego spotkania. O czym rozmawiać? I najważniejsze, dokąd pójść? Przyjęło się, że to chłopak ustala miejsce pierwszej randki, jednak dla dziewczyn to również wielki stres. Z naszym poradnikiem Twoja randka z pewnością będzie udana!

Pierwsza randka: Gdzie udać się na pierwszą randkę?

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy na hasło randka, to kino. Jeśli chodzi o pierwszą randkę, kino nie jest jednak dobrym pomysłem. Nie ma tam okazji do rozmowy, co dla większości zestresowanych jest wielką zaletą. Nie można jednak oczekiwać, że 2 godziny w kinie przyczynią się do rozwoju relacji, chyba że po filmie udacie się na jakiś deser. Wtedy film wyświetlany w kinie może być doskonałym pretekstem do rozpoczęcia rozmowy.

Na pierwszy wspólny wieczór we dwoje z reguły udajemy się w celu lepszego poznania drugiej osoby. Wystarczy fajna kawiarnia, czy luźna restauracja, gdzie można swobodnie porozmawiać i dostać stolik w zacisznym miejscu. Pierwsza randka nie powinna się odbywać w miejscu, które jest bardzo ekskluzywne. Nie powinna również zawierać mocy atrakcji, zupełnie jak na urodzinach kilkulatka. Zastanawiasz się pewnie dlaczego? Przecież droga restauracja zrobi wrażenie na pierwszej randce. Owszem, zrobi, ale wcale nie pomoże Ci zdobyć jej serca. Wręcz przeciwnie, dziewczyna może pomyśleć, że bardzo się starasz, bo jesteś zakochany na zabój, lub bardzo chcesz zabrać ją tego wieczora do siebie.

Pamiętaj, że pierwsza randka nie może składać się z maksimum Twoich możliwości, bo na następnym spotkaniu będziesz chciał przebić to pierwsze spotkanie z dziewczyną. I co wtedy wymyślisz? Kredyt w banku na romantyczny lot helikopterem?

Pierwsza randka porady: Co robić na randce?

Poszukujesz niezbędnych informacji o tym, co robić na randce? Nawet Pierwsza Randka (TVP Pierwsza Randka: program o pierwszym spotkaniu 2 nieznajomych osób, które szukają miłości na łamach telewizji) nie daje Ci praktycznych wskazówek? Niepotrzebne Ci żadne skomplikowane informacje. Zaufaj nam. O wiele ważniejsze od tego, co robić na randce, jest to, czego absolutnie nie wolno robić. Całość zebraliśmy w kilka prostych punktów, które przydadzą Ci się w każdej chwili.

 • Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, pod wpływem chęci zrobienia dobrego wrażenia, często udają. Sztuczne zachowanie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Fałszywe informacje na Twój temat nie sprawią, że druga strona zakocha się w Tobie.
 • Niezależnie od Twoich preferencji i poglądów unikaj tematów z dziedziny polityki, religii i finansów. Tym tematom nigdy nie jest dane się dobrze skończyć.
 • Oszczędź drugiej stronie randki informacji dotyczących Twoich finansów. Brak pieniędzy lub ich nadmiar nie jest na tyle ważną sprawą, by wspominać o tym na pierwszym spotkaniu.
 • Nie martw się brakiem tematów do rozmowy, ich nigdy nie zabraknie. Zacznij od zainteresowań, ulubionych filmów i muzyki. Powiedz też coś o sobie. Odnoś się do tego, o czym mówi rozmówca.
 • Nie rzucaj pytaniami, jak z karabinu, a po usłyszeniu odpowiedzi nie zadawaj natychmiast następnego. To nie takie trudne.

Nie chcemy zarzucać Cię szeregiem punktów, bo staranie się, by je wszystkie zapamiętać, może Ci zepsuć wieczór. Zresztą nie to jest najważniejsze, by pamiętać wszystkie informacje, a by być sobą i świetnie się bawić. Wystarczy przestrzeganie zasad kultury osobistej, a resztą nie musisz się martwić. Jeśli się nie spodobasz, trudno. To nie jedyna kobieta i nie jedyny facet, z jakim się w życiu umówisz. Brak powodzenia u płci przeciwnej również nie oznacza, że do końca życia będziesz sam. Zaufaj.

Jeżeli starasz się zapamiętać powyższe dane, a do tego dane osoby, z którą się umawiasz, a przy tym stres wzrasta w zastraszającym tempie, spróbuj czegoś innego. Przypomnij sobie, jak rozmawiasz ze swoją koleżanką lub osobą, którą dobrze znasz. Jesteśmy pewni, że nie masz wtedy żadnych problemów z rozmową. Chociaż pierwsza randka to coś innego, niż spotkanie w gronie dobrego znajomego, to możesz zachowywać się podobnie. Chodzi o to, by zachowywać się swobodnie i traktować drugą osobę jak kogoś, kogo się lubi, a nie kogoś, kto nas stresuje i nie wiemy, co powiedzieć. Zdajemy sobie sprawę, że to trudne, ale warto spróbować wyobrazić sobie, że od nieznajomych do zaufanych partnerów jest tylko jeden krok.

O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszym spotkaniu?

Osoba, która bardzo nam się podoba, a której nie znamy jeszcze wystarczająco dobrze, niekiedy może wzbudzać wręcz przerażenie. Stres przed pierwszą randką jest zrozumiały. Zwykle opada po kilku pierwszych minutach spotkania. O czym rozmawiać na pierwszej randce? Nie musi to być nic szczególnego. W końcu to spotkanie towarzyskie, a nie przemówienie przed prezydentem.

Spotkania najlepiej nie zaczynać od wymieniania Twoich zalet. Wszyscy chcemy wypaść jak najlepiej, ale znacznie prościej jest to osiągnąć, kiedy poświęcimy swoją uwagę osobie, z którą się umówiliśmy. Randkę zaczynamy od przywitania, po którym warto rzucić proste pytanie:

 • Jak się czujesz/Jak ci minął dzień/Nie miałaś problemów z dojazdem?

Proste pytanie wybrane z wyżej wymienionych pozwoli Ci okazać zainteresowanie rozmówcy oraz zagwarantuje rozpoczęcie rozmowy, co znacząco rozładowuje atmosferę. Prawdopodobnie Ty również będziesz odpowiadał na to samo pytanie, kiedy rozmówczyni skończy. Następnie warto odnieść się do słów rozmówcy, by rozpocząć kolejne tematy. Uważne słuchanie drugiej strony pomoże Ci z łatwością znaleźć nieskończoną ilość tematów do rozmowy. Pamiętaj, że im lepiej Wam się rozmawia, tym większe szanse na to, że Wasza relacja będzie się interesująco rozwijać. Jeżeli nie jesteś do końca zadowolony ze swoich umiejętności konwersacji, nie przejmuj się, prawdopodobnie wypadłeś znacznie lepiej, niż Ci się wydaje. Zwykle jesteśmy wobec siebie zbyt surowi w tak ważnych momentach, jak pierwsze spotkanie z osobą, która naprawdę nam się podoba. Poniżej krótka lista rzeczy, o których można fajnie porozmawiać, i które pomogą rozluźnić nieco atmosferę.

 • Zapytaj o zainteresowania i ulubione czynności, a następnie przejdź do Twoich ulubionych zajęć. Może znajdziecie punkty wspólne?
 • Prędzej czy później dojdzie do wymiany informacji na temat miejsca zamieszkania, szkoły lub pracy. To idealna okazja, żeby wtrącić jakieś ciekawe zdarzenia ze swojego życia lub napomknąć o tym, co jest najtrudniejsze lub najfajniejsze w miejscach, gdzie jesteśmy zmuszeni spędzać największą ilość czasu.
 • Możesz zapytać ją jak długo tu mieszka, co jej się najbardziej podoba, i jakie marzenie chciałaby zrealizować w najbliższej przyszłości.
 • Możesz nawiązać do jakiegoś filmu, który ostatnio oglądałeś i zapytać, co sądzi o sytuacji, która się tam wydarzyła. Tak samo możesz nawiązać do książki, piosenki, czy programu na popularnym serwisie YouTube.

Przy dobrej kawie i deserze pomysły nasuwają się same. W końcu jeszcze się nie znacie, jest więc tyle do nadrobienia! Rozmowa sprawia problem wyłącznie na początku spotkania, później jesteś w stanie wymyślić interesującą opowiastkę w każdej chwili! Zresztą, czy temu spotkaniu dane jest skończyć się dobrze dla każdej ze stron, zależy nie tylko od rozmowy, ale również rzeczy, na które nie masz wpływu. Nie zawsze pojawia się chemia. Często bywa również tak, że dwie osoby podobają się sobie nawzajem fizycznie, ale w żaden sposób nie potrafią nadawać na tej samej fali. To naprawdę zdarza się częściej, niż myślisz! Czasami nie jest dane nam dojść do porozumienia w kwestii trwałej relacji. Takie randki warto traktować jako ciekawe spędzenie czasu i idealny sposób na wzrost doświadczenia. Im więcej randek masz za sobą, tym mniej się denerwujesz z myślą o kolejnej!

Jak się przygotować do pierwszej randki?

W trakcie przygotowywania się na pierwszą randkę w dowolnym momencie może opanować nas panika. Nie warto się jej poddawać. Chociaż wygląd się liczy, pamiętaj, że nie potrzebujesz od razu sztabu makijażystów i stylisty gwiazd. Osoba, z którą idziesz na pierwszą randkę, zna Cię w zwyczajnej wersji i najwyraźniej ta wersja jej odpowiada. Dlatego warto pozostać sobą. Zamiast kombinować, pamiętaj o kilku rzeczach:

 • Rozpoczynając przygotowania, weź relaksującą kąpiel lub prysznic. Odpowiednia higiena z powodzeniem zastąpi litry perfum, które mogą zadusić ludzi w okolicy.
 • Zadbaj o ubiór, w którym czujesz się dobrze, i który pasuje do okoliczności. Klasycznie i bez przesady. Ubrania oczywiście powinny być czyste i niepomięte. Panie nie powinny przesadzać z makijażem. Naturalny wygląd przemawia na plus.
 • Upewnij się, że masz przy sobie pieniądze, klucze od domu i wszystkie inne rzeczy, których potrzebujesz także na co dzień.
 • Postaraj się zrelaksować i skupić na Twoich zaletach, by wprawić się w dobry nastrój i mieć odpowiedni poziom pewności siebie. Dzięki temu łatwiej Ci będzie być sobą, a to właśnie bycie sobą ma być interesujące.
 • Upewnij się, że znasz trasę do miejsca, w którym się umówiliście, i czy wyrobisz się z szykowaniem na czas. Wbrew temu, co mówią specjaliści w sieci, nieładnie jest się spóźniać na spotkanie. Nawet jeśli jesteś kobietą.

Na koniec jeszcze raz zaznaczamy, żeby nie przesadzać ze stylizacją na spotkanie. Nawet gdyby to była Randka w ciemno: program znany z telewizji od lat, nie trzeba by było szykować się, jak na galę rozdania Oscarów. Na takie ekscesy przyjdzie czas później, kiedy oboje będziecie się już dobrze znać. Wtedy będzie można udać się razem na przebieraną imprezę na Halloween lub bal zakończenia szkoły. W innych wypadkach nie ma konieczności drastycznej zmiany wyglądu. Jeśli idziecie gdzieś na kawę, zdecydowanie nawet czysta koszulka i jeansy będą w dobrym tonie. Nieco bardziej można zaszaleć, kiedy decydujecie się na spotkanie w klubie. Tam mocny makijaż i bardziej wyjściowy strój są wręcz wskazane, podobnie jak w ekskluzywnej restauracji.

Pierwsze randki każdemu przysparzają stresu, jednak są również wstępem do wspaniałej relacji. A jeśli randka nie będzie udana? Czasami bywa i tak, natomiast nie trzeba się tym przejmować. Dzięki temu wiesz, że dana osoba nie jest jednak tak bardzo w Twoim typie, jak się wcześniej wydawało. Nie zniechęcaj się i szukaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *