Be2 opinie, czy portal to oszustwo?

Be2.pl

Coraz częściej słyszy się o tym, że portale randkowe nie traktują swoich użytkowników, jak należy. Najczęściej służą po prostu do wyłudzania pieniędzy od osób, które szukają sposobu, by poznać kogoś interesującego w sieci. Kiedyś fora internetowe były darmowe, dzisiaj zamieniły się w serwisy randkowe, które są idealnym pomysłem na biznes. Jak jest z portalem Be2? Czy ma dobre opinie użytkowników? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Be2 logowanie, konto premium i wypowiedzenie umowy

Be2 reklamuje się jako portal randkowy, który oferuje nowoczesne randki online i poznawanie przez internet ludzi o poważnych zamiarach. Przyjemna dla oka strona zachęca do bezpłatnego zalogowania, otaczając ramkę z polem do rejestracji przyjemnymi zdjęciami i statystykami, które wskazują, że portal szerzy miłość lepiej, niż kupidyn. Do tego Be2 portal randkowy zapewnia nas, że chroni nasze dane osobowe, dzięki czemu możemy anonimowo i bezpiecznie korzystać z usług serwisu. Takie działanie jest znane ze wszystkich portali randkowych. Nie wszystkie jednak kryją tak nieprzyjemne niespodzianki, jak B2…

W udzielaniu informacji na temat serwisów randkowych zawsze staramy się być szczerzy i skupiać się nie tylko na wadach, ale i zaletach, które wciąż można spotkać na niejednym portalu randkowym w sieci. Co prawda nie ma portalu idealnego, ale umiemy dostrzegać pozytywy! Serwis Be2 nie pozostawia nam jednak wyboru. Nie jesteśmy w stanie zachęcić do członkostwa na Be2. Opinie, które krążą w sieci, i z którymi musimy się zgodzić, twierdzą, że portal wyłudza pieniądze i jego jedyną funkcją jest chyba utrzymanie firmy założycieli. Zacznijmy jednak od początku.

Z dziennikarskiego obowiązku wyjaśniamy zasady logowania i działania portalu, także konta premium, wokół którego jest najwięcej kontrowersji. Serwis Be2 zachęca do członkostwa bezpłatnym zakładaniem konta. Wystarczy e-mail i kliknięcie odnośnika wysłany do nas z serwisu. Po jego kliknięciu konto zostanie aktywowane, a przed nami otworem stanie szereg możliwości, do których nie mamy dostępu. Bezpłatne konto na B2 nie daje możliwości zobaczenia zdjęć innych użytkowników oraz odpowiadania na wiadomości. Nie da się więc nikogo poznać bez płacenia, dlatego automatycznie zaglądamy do zakładki premium, by zobaczyć, ile wyniesie nas płatna przyjemność.

Miesiąc 20 zł, 3 miesiące prawie 80, pół roku 60 zł. Nie jest źle, chociaż coś się nie zgadza. Bo niby dlaczego 3 miesiące członkostwa miałyby być najdroższe? Po chwili uważniejszego spoglądania na stronę okazuje się, że Serwis Be2 leci sobie w kulki z potencjalnymi użytkownikami! Powyższe ceny to stawka miesięczna. W zależności od tego, jaki limit wykupisz, koszta miesięczne rozkładają się w powyższy sposób. Każdy człowiek, widząc, że koszt za 1 miesiąc wynosi 20 zł, zakłada, że za 3 miesiące analogicznie będzie to 60 zł maksymalnie. Zwykle za dłuższy okres konta kwota miesięczna jest niższa, ponieważ stanowi swego rodzaju zachętę, by nawiązać umowę z danym serwisem. Założyciele B2 zdają się to doskonale wiedzieć, ponieważ wykorzystują ten logiczny fakt do oszukiwania ludzi na duże pieniądze. Za 3 miesiące członkostwa zapłacisz nie 60 zł, nawet nie 80 zł, a 240 zł! Za 6 miesięcy będzie to 360 zł. To najdroższy portal randkowy, z jakim mieliśmy do czynienia do tej pory! A to jeszcze nie koniec rewelacji. Serwis Be2 nie jest portalem zarejestrowanym w Polsce. Siedziba Be 2 mieści się w Niemczech, a wykupując konto premium, nasze pieniądze przelewamy nie do banku w Polsce, a w Niemczech. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak duża jest prowizja za przelew międzynarodowy. Na tyle duża, że kwot do kilkuset złotych nie opłaca się przelewać. Według tych informacji można wnioskować, że Be2 jest nie tylko najdroższym portalem randkowym, ale również całkowicie nieuczciwym.

Be2 opinie użytkowników

Pieniądze są rzeczą nietrwałą i często wydajemy je na głupoty. Nie ma takiej krzywdy, gdy zakupione przedmioty lub inwestycje dają nam przynajmniej radość. Kilka straconych stówek nie jest jeszcze katastrofą (o ile masz co jeść), jeśli w zamian za to poznasz miłość swojego życia lub doświadczysz ognistego romansu, który do lat starości będziesz wspominał z rozrzewnieniem. Niestety, serwis Be2 nawet rozrywki nam nie gwarantuje, a jedynie zszargane nerwy.

Jakie są komentarze na temat Be2? Opinie nie zostawiają wątpliwości, że to jedno wielkie oszustwo. Byli użytkownicy przede wszystkim przestrzegają: lepiej znaj na pamięć warunki wypowiedzenia umowy na Be2. Inaczej mocno tego pożałujesz. Być może z innych serwisów jest Ci znana sprytna informacja, że serwis automatycznie przedłuża Twoje członkostwo premium, nie pytając o zgodę, czy masz zamiar dalej płacić za usługę. Jeżeli płaciłeś kartą, oznacza to, że pieniądze zostaną pobrane z Twojego konta bez pytania! Zwykle są to jednak znacznie mniejsze kwoty, niż te, które wyznaczył serwis Be2. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak zerwać umowę z portalem Be2, koniecznie przeczytaj informacje zawarte w akapicie niżej. To jeszcze nie koniec rewelacji, o jakich mówią nam opinie na temat Be2. Okazuje się, że strona randkowa, reklamowana jako pełna użytkowników, sprawna i dla ludzi o poważnych zamiarach, okazuje się portalem zupełnie martwym.

Jakoś nie dziwi nas to zupełnie. Nie dlatego, że ludzie niechętnie korzystają z portali randkowych, bo rzeczywistość jest wręcz odwrotna. Właśnie ze względu na dużą popularność randek online, znalazły się sępy, które wykorzystują popularność zjawiska dla własnych korzyści. Jako że serwis nie daje możliwości kontaktu osobom, które nie wykupiły konta VIP, wiele prawdziwych osób po prostu nie jest w stanie Ci odpisać. Ludzie prawdopodobnie szybko przekonują się o oszustwach serwisu, dlatego nie logują się już na swoje konto i rezygnują z Be2 zupełnie. Wszelkie wysyłane wiadomości pochodzą albo od botów, albo od administratorów serwisu, ponieważ relacje byłych użytkowników Be2 jasno mówią o tym, że wszystkie wiadomości brzmiały identycznie.

Be2 jak usunąć konto premium?

Jeżeli niefortunnie skorzystałeś z płatnych usług serwisu Be2, pamiętaj, że musisz z nich zrezygnować w ciągu określonego w regulaminie czasu. Według regulaminu Be2 mamy 14 dni na rozwiązanie umowy, przed upływem ważności konta VIP. Inaczej umowa zostanie przedłużona, a pieniądze pobrane. Nawet jeśli po tym zrezygnujesz z członkostwa VIP natychmiast, pobrane środki nie zostaną Ci już zwrócone. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z regulaminem Be2. Dzięki temu będziesz miał pewność, że informacje dotyczące rezygnowania z płatnej subskrypcji są prawidłowe. Nigdy nie wiadomo, kiedy zapis w regulaminie strony zostanie zmieniony, a nasz tekst być może czytasz długo po tym, jak został napisany. W skrócie przedstawimy jednak najważniejsze treści, dzięki którym będziesz pamiętał, co należy zrobić.

  • Umowę trzeba zakończyć co najmniej na 14 dni przed końcem trwania wykupionej subskrypcji.
  • W tym celu konieczne jest wystosowanie pisemnego oświadczenia.
  • Oświadczenie musi zostać wysłane do siedziby Be2 w Niemczech. Dokładny adres do korespondencji znajdziesz na stronie serwisu.
  • Rezygnację można również składać mailowo. To wydaje się znacznie prostsze. Adres e-mail serwisu to serwisklienta@be2.pl. Nie jesteśmy jednak w stanie powiedzieć, czy ta forma kontaktu okaże się wystarczająca.

Dla pewności zalecamy zapisać wysłanego maila, zrobić skan dokumentów, jeśli decydujesz się wysłać rezygnację pocztą. W oświadczeniu wystarczy napisać, że nie wyrażasz zgody na przedłużenie subskrypcji lub, że rezygnujesz z subskrybowania płatnej wersji portalu randkowego Be2. Po prostu musisz wyrazić się w taki sposób, by nie ulegało wątpliwości kto i co robi. Dlatego dodaj do oświadczenia również swoją nazwę użytkownika i te dane, które pomogą zweryfikować Twoje konto i zastosować wyrażaną przez Ciebie chęć rezygnacji. Zastrzegamy, by pilnie obserwować zmiany dotyczące Twojej subskrypcji i nie usuwać swojego profilu z Be2 do momentu, aż sprawa zostanie pomyślnie rozwiązana. Gdyby serwis nie odpowiadał na Twoją rezygnację, aż nastałby czas kolejnej umowy, stosownie wcześniej wymień kartę bankową, by nie można było pobrać od Ciebie pieniędzy. Kiedy to masz zabezpieczone, nie musisz się już niczym martwić. Strona będzie z pewnością wysyłała różne komunikaty nawołujące do zapłaty, ale nie będziesz musiał się tym przejmować. Kiedy sprawa z kontem premium zostanie rozwiązana, możesz przejść do usunięcia profilu. I wtedy wszelkie problemy związane z kontem na Be2 nie będą Cię więcej dotyczyć.

Be2 jak usunąć konto?

Czy wiedziałeś, że usuwanie konta premium to nie to samo, co usuwanie konta w ogóle? To już wiesz. I lepiej, żebyś to zapamiętał, bo inaczej narażasz się na stratę pieniędzy. Dodatkowych pieniędzy, zaznaczamy, nie tych, które już zainwestowałeś w stronę. Jeżeli posiadasz konto premium, musisz najpierw wykonać kroki opisane w akapicie wyżej. Dopiero po zatwierdzeniu wypowiedzenia umowy przez Be2 możesz bezpiecznie usunąć konto.

Usuwanie profilu na stałe nie jest już tak skomplikowane, chociaż trzeba trochę poklikać, żeby znaleźć odpowiednią ikonę. Na początek wejdź w swój profil, a następnie zlokalizuj funkcję edytowania. W edycji profilu, na samym dole strony znajduje się przycisk ustawienia. I tam, trudno dostrzegalnym drukiem, mniej więcej w okolicy informacji określanych jako ważne i dotyczące profilu, jest ikona: usuń profil. W ten sposób wszystkie Twoje dane zostaną usunięte z serwisu i nie będziesz mieć już możliwości, aby się zalogować, chyba że założysz nowy profil. Zakładamy jednak, że nie będziesz już zainteresowany tą opcją.

Co robić, kiedy Be2 straszy mnie windykacją?

Jeżeli Be2 planował bez Twojej zgody dobrać się do środków posiadanych przez Ciebie na koncie, ale mu się to nie udało, ponieważ w porę zmieniłeś kartę lub korzystałeś z innego sposobu płatności, prawdopodobnie naraziłeś się na karne wiadomości ze strony Be2. Oczywiście takie rzeczy mają miejsce, kiedy wypowiedzenie umowy nie nastąpiło zgodnie z regulaminem serwisu. Byli użytkownicy podają, że Be2 bezceremonialnie zastrasza i zasypuje byłych klientów wiadomościami e-mail z nawoływaniem do zapłaty. Jeśli mimo to nie zdecydujesz się zapłacić, Be2 wyciąga mocniejsze środki, strasząc sądem i windykacją. Takie informacje nigdy nie wywołują przyjemnych emocji, natomiast prosimy o niepanikowanie. To nie Ty jesteś osobą nieuczciwą w tej relacji. Działanie zastosowane przez serwis nie jest zgodne z prawem, a przynajmniej nie do końca.

Ciekawy jest fakt, że oszustwa serwisów randkowych stały się na tyle powszechne, że powstają specjalne spółki prawne, które specjalizują się w pomocy osobom, które zostały oszukane na łamach serwisu. Czasami dobrze jest wiedzieć, że można z pomocy prawnej skorzystać, zwłaszcza gdy straciłeś dużo pieniędzy zupełnie bezprawnie. Celem prawników jest pomoc z bezpiecznym zakończeniu umowy i odzyskanie pieniędzy, które serwis randkowy bezprawnie przywłaszczył.

Jak znaleźć dziewczynę przez internet?

Nasza mało pozytywna opinia na temat Be2 może Cię odrobinę zniechęcić do poszukiwania partnera lub partnerki drogą internetową. Dlatego przekonujemy, że nie ma się co zniechęcać niepowodzeniami! Internet wciąż jest pełen możliwości, a przede wszystkim ludzi. Drogą do poznania miłości mogą być nie tylko portale randkowe, ale również klasyczne serwisy społecznościowe, czy internetowe fora, gdzie można interesująco podyskutować na różne tematy i sprawić, że ktoś zainteresuje się nami właśnie ze względu na poglądy, którymi się wyróżniamy.

Odradzamy zaczepianie dziewczyn wiadomościami w stylu: Hej piękna, Hej umów się ze mną, Co porabiasz? Nie są to słowa, które brzmią jednoznacznie źle, ale nie dają również szansy na to, że którakolwiek z interesujących Cię dziewczyn zwróci na Ciebie uwagę. Zwłaszcza jeśli dostaje bardzo dużo wiadomości o zainteresowanych nią facetów. I wszystkie w tym samym stylu. Lepiej zacząć tak, by zwrócić jej uwagę. Najlepiej odnieść się do jej profilu, na przykład

  • Cześć, widziałem, że jeździsz konno. Bardzo imponujący sport! Osobiście lubię konie, ale nie mam przekonania do jazdy, boję się, że spadnę. Masz jakieś rady dla początkujących?

Jak widzisz, nie trzeba wiele, by później rozwinąć z tego rozmowę. Znacznie łatwiej będzie dziewczynie odpowiedzieć na coś takiego niż na zwykłe Co tam? A Tobie łatwiej będzie dalej rozwinąć pogawędkę, niż gdyby odpisała: Wszystko ok. Pamiętaj tylko, by Twoje zapytanie było związane z faktycznym zainteresowaniem dziewczyny…

Na koniec, czy warto mieć konto na Be2? Tym razem nasza ocena jest jednoznaczna: nie! Zdecydowanie lepiej skorzystać z alternatywnych możliwości. Zmaganie się z utrudnieniami zagwarantowanymi przez sposób funkcjonowania strony nie owocuje żadnymi korzyściami. Jeżeli jesteś bardzo ciekawy działania tego serwisu, załóż sobie darmowy profil, by w dowolnym momencie móc z niego bezpiecznie i bezproblemowo zrezygnować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *