Przeznaczeni.pl portal dla katolików?

Przeznaczeni.pl

Problemem większości portali w sieci jest fakt, że ciężko znaleźć tam kogoś z wartościami większymi, niż chęć spełnienia swoich potrzeb seksualnych lub finansowych. W odpowiedzi na ten problem ostatnimi czasy powstało kilka stron, które podkreślają znaczenie głębszych wartości dla związku. Między innymi Przeznaczeni, portal reklamowany jako serwis dla katolików i ludzi rozwiniętych duchowo, cieszy się dużą popularnością w Polsce. Dowiedz się, czy warto mieć tam profil i czy faktycznie spotykamy tam wyłącznie uduchowione osoby!

Przeznaczeni: portal dla ludzi z wartościami i zasobnym portfelem

Strona startowa portalu prezentuje się naprawdę przyjemnie. W zasięgu wzroku mamy niewielką ramkę do rejestracji, która otoczona jest pozytywnymi informacjami. Dowiadujesz się, że portal Przeznaczeni ma mnóstwo aktywnych użytkowników z wartościami. Oznacza to, że łatwiej spotkać tu ludzi z planami na przyszłość, niż osoby, dla których liczy się chwila przyjemności, czyli seks. Dodatkowo pozytywne wrażenie robią statystyki, które mówią o kilkudziesięciu tysiącach zawartych szczęśliwych związków i małżeństw za pośrednictwem strony. Na samym dole mamy urocze zdjęcia bobasów, które są owocem miłości, które odnalazły się na portalu Przeznaczeni. Trzeba przyznać, że nawet osoba niewierząca może być skuszona, ponieważ każdy tak naprawdę ostatecznie liczy na szczęśliwy związek. Dlatego, mimo że Przeznaczeni to w zamyśle portal katolicki, spotkasz na nim wiele osób niewierzących. Zasady działania portalu są jednak tak obmyślane, że nikomu to nie przeszkadza. Ateistów możesz z łatwością odznaczyć w wyszukiwarce za pomocą jednego przycisku. Dzięki temu wszyscy są zadowoleni z udziału w tym ambitnym przedsięwzięciu poznawania miłości za pośrednictwem wysoko jakościowej strony. Niestety to po części jedynie teoria.

Nie jesteśmy na nie, jeśli chodzi o portal Przeznaczeni. To całkiem fajna inicjatywa, jednak ma wiele podobieństw z serwisami, które zachowują się nie fair w stosunku do użytkowników. Drogie konto premium, darmowa jedynie rejestracja, automatyczne przedłużanie umowy… Brzmi znajomo, prawda? Ludzie, którzy znają pułapki serwisów randkowych, nie będą zdziwieni, natomiast katolik z czystym sercem może być zaskoczony. Zwłaszcza że ze swojego udziału w przedsięwzięciu niedawno, podobno, wycofał się kościół katolicki, który na początku istnienia portalu mocno go wspierał. Plotki głoszą, że chodzi o zawieranie związków przez osoby, które niewiele wspólnego mają z wartościami. No i serwis ewidentnie liczy na pieniądze od naiwnych.

Przeznaczeni oferuje nam darmową rejestrację. Podobnie, jak w przypadku innych portali randkowych, konieczne jest wykupienie udziału premium, by móc w ogóle nawiązać kontakt z kimś, kto nam się spodoba. Tutaj możliwe jest jedynie wykupienie rocznego członkostwa, które kosztuje 99 zł lub tak zwanego członkostwa na zawsze, które kosztuje nas około 160 zł. Mało kto wytrzymuje tyle na portalach randkowych, ale innego wyjścia w Przeznaczonych nie ma. Ponadto, serwis automatycznie przedłuża nasze członkostwo i jeśli nie zrezygnujesz na czas, z Twojej karty pobierany jest kolejny haracz. Przeznaczeni grają w tym miejscu nieczysto, ale chyba od dawna jesteśmy przyzwyczajeni, że nawet dla ludzi z wartościami liczą się pieniądze i każdy chce zarabiać jak najlepiej. Nie inaczej jest z założycielami serwisu. Wbrew pozorom, pomysłodawcą nie jest kościół katolicki i nie czerpie on korzyści z istnienia serwisu Przeznaczeni.

Konto premium daje Ci dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji, jedyny problem polega na tym, że osoba korzystająca z bezpłatnego konta nie może do Ciebie napisać. Twoje wiadomości wysyłane do niej giną w odmętach jej skrzynki i nawet gdyby chciała odpowiedzieć, nie ma na to szans przed pożegnaniem się ze stówką. Inaczej jest, kiedy masz konto premium VIP! To nieco droższa wersja (różnica wynosi około 25 zł), ale za to mogą do Ciebie pisać także osoby, które mają darmowe konto. Użytkownicy podają jednak, że w praktyce rzadko taka rzecz ma miejsce. Dziewczyny mając skrzynkę pełną wiadomości, nie sprawdzają każdego profilu, by dowiedzieć się, do kogo mogą odpisać. Dlatego z reguły konto VIP również nie wymienia wiadomości z osobami, które nie chcą wykupować członkostwa.

Czy warto zakładać profil na Przeznaczeni?

Mimo kontrowersji portal Przeznaczeni wciąż jest jedną z niewielu najlepszych alternatyw dla ludzi, którzy nie chcą narażać się na przedzieranie przez koszmar klasycznych portali pełnych bezpruderyjnych i napalonych osób, które mają w poważaniu to, kim jesteś i jakie wyznajesz wartości. W serwisie Przeznaczeni należysz do zdecydowanej większości osób, dla których liczy się przynajmniej podstawowy szacunek dla drugiego człowieka. Nie oznacza to, co prawda, że nie ma tam osób, dla których liczy się tylko seks, ale przynajmniej nie mówią tego wprost.

Niektórzy ludzie, zwłaszcza kobiety, narzekają z tego powodu, że są na portalu Przeznaczeni panowie, którzy również szukają przygodnego seksu i tylko wykorzystują naiwność kobiet. Istnieje przekonanie, że osoba wierząca, a zwłaszcza katolik, jest mniej wyczulona na oszustwa matrymonialne i niestety wiele osób spragnionych miłości faktycznie daje się wykorzystać. Przestrzegamy przed tym, jeśli faktycznie liczą się dla Ciebie zasady i wartości, które wyznajesz. Jednak odrobina ostrożności sprawi, że masz szansę na nawiązanie fajnych relacji bez szkody dla swojej religii.

  • Uważaj na osoby, które zakochują się w Tobie bez pamięci po kilku dniach. To nawet w filmach rzadko się zdarza, a zwykle po prostu oznacza, że komuś się bardzo spieszy.
  • To podejrzane, kiedy osoba bardzo podkreśla, jak liczą się dla niej głębsze wartości i przytakuje Ci we wszystkim, co powiesz. To może oznaczać, że chce wzbudzić Twoje zaufanie i wziąć to, na czym faktycznie jej zależy.
  • Nie wysyłaj nagich zdjęć i nie wdawaj się w dyskusje o seksie, nawet z osobą, którą wydaje Ci się, że już całkiem dobrze znasz. Na spotkaniu ten ktoś może oczekiwać, że pójdziecie od razu na całość. Później tylko wyniknie z tego nieprzyjemna sytuacja. Lepiej od razu wyznaczyć swoje granice.
  • Unikaj osób, które dużo mówią o pieniądzach. Zwykle to straszne sknery lub ktoś, kto liczy, że będzie od Ciebie czerpał, jak z boskiego źródła.

Naszym zdaniem warto spróbować skorzystać z możliwości portalu, pod warunkiem, że nie szkoda Ci 100 zł wydanych na członkostwo. Konto darmowe lepiej od razu odpuścić, chyba że lubisz po prostu oglądać profile ludzi. Sam portal jest przejrzysty, ma sporo użytkowników, łatwo się z niego korzysta i faktycznie daje jakieś efekty. Z pewnością to lepsza perspektywa, niż typowy serwis randkowy, gdzie od dawna nie przebywa już nikt, kogo obchodzą czyste uczucia. Tak przynajmniej może się wydawać, biorąc pod uwagę, co się tam dzieje. Ze względu na to, że Przeznaczeni to strona reklamowana jako przeznaczona dla katolików, nawet niekatolickie osoby starają się trzymać pewien poziom. Można więc założyć, że w serwisie gromadzą się osoby, które korzystają z podstaw kultury. Pomijając kwestie religijne, to naszym zdaniem główny atut tego serwisu. Zawsze możesz zacząć od bezpłatnego konta i przekonać się samemu, czy warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *