Jak usunąć konto na Badoo? Na to musisz uważać!

badoo.com

Badoo to jeden z najbardziej znanych serwisów randkowych w Polsce. Aktywne profile mają dziesiątki tysięcy użytkowników, a aplikacja Badoo na telefon to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji. Po jakimś czasie jednak konto się nudzi lub poznajemy wymarzonego partnera, lub partnerkę. Jak usunąć konto na Badoo? Na co koniecznie musisz uważać? Wszystko wytłumaczy Ci nasz krótki poradnik!

Badoo: informacje dotyczące zakładania i usuwania konta

Jeżeli czytasz ten artykuł, bo chcesz dowiedzieć się, jak usunąć konto na Badoo, to nie pomijaj tego akapitu. Ta wiedza przyda Ci się na przyszłość. Otóż decydując się na korzystanie z jakiegokolwiek portalu randkowego, warto założyć osobny e-mail, na którym nie będzie absolutnie żadnych prywatnych kontaktów czy wrażliwych informacji. Zarówno Badoo, jak i inne portale wchodzą w posiadanie danych, które masz na swojej skrzynce. Zostają one wykorzystane przez stronę do pozyskania nowych użytkowników, dlatego imienne zaproszenie może dostać Twój szef albo żona…

Zanim przejdziemy do procesu usuwania profilu na Badoo, tym, którzy nie wiedzą, powiedzmy co nieco o historii serwisu. Powstał on w 2006 roku i od tamtej pory cieszy się dużą popularnością, nie tylko w Polsce. Badoo jest bowiem popularne w aż 190 krajach! Dzięki swojej popularności serwis zgromadził naprawdę sporą pulę użytkowników, stając się serwisem idealnym do randek przez internet. Historie przyjemnych relacji i szczęśliwych związków każdego dnia zachęcają nowych użytkowników do zalogowania się. I mimo że serwis nie jest do końca bezpłatny, to w przeciwieństwie darmowe funkcje wystarczą, żeby móc kogoś poznać. Masz co prawda ograniczony dostęp do wysyłania i odczytywania wiadomości, ale nie musisz koniecznie wykupować konta premium, by móc nawiązać kontakt z innymi użytkownikami. Niestety wadą każdego portalu randkowego, nawet tych najlepszych, do których można zaliczyć Badoo, jest nierówne rozłożenie płci. Profile są w większości zakładane przez mężczyzn, a wiele osób wykorzystuje ich chęć poznania kobiety, czy to na randkę, czy do stałego związku, tworząc fikcyjne profile. Taki fałszywy profil kusi pięknymi zdjęciami bardzo atrakcyjnej kobiety. W dodatku ona pierwsza inicjuje rozmowę, okazując się osobą bardzo otwartą w kontaktach seksualnych. Mężczyźni tracą dla niej głowę, wydają pieniądze zgodnie z wymaganiami kobiety, a potem okazuje się, że wszystko było zaplanowane tylko po to, by naciągnąć mężczyzn na pieniądze. Zwykle po trafieniu na taki profil, niektórzy decydują się w ogóle zrezygnować z serwisu.

Profil na Badoo łatwo jest założyć. Nieco więcej zaangażowania jest potrzebne, jeśli chcesz usunąć konto. Nie wystarczy bowiem kliknąć przycisk usuń. Najpierw upewnij się, że masz rozwiązane wszystkie czynności związane z płatnościami na stronie i nie istnieje ryzyko, że pieniądze będą wciąż pobierane z Twojego konta bankowego, nawet jeśli opcję usuń wybrałeś dawno temu. Nie jest tajemnicą, że Badoo automatycznie przedłuża subskrypcję. Jeżeli nie chcesz usunąć subskrypcję, musisz odhaczyć specjalną informację, która mówi, że wyrażasz zgodę na przedłużanie członkostwa premium dalej przez stronę. Możliwość takiego złożenia deklaracji jest dużym plusem do strony Badoo. Zwykle konieczne jest złożenie specjalnego oświadczenia, na kilka dni przed końcem umowy o koncie premium. Jeżeli nie dostosujesz się lub spóźnisz kilka dni, stracisz pieniądze ze swojego konta, lub narazisz się na nieprzyjemności ze strony portalu randkowego. Na szczęście konto w Badoo nie tworzy takiego ryzyka. Tak czy inaczej, warto szukać tego typu informacji na stronie i wiedzieć, na jakich zasadach mamy konto.

Badoo logowanie przez Facebook: na to uważaj!

Badoo to portal, który związany jest z wygodnym logowaniem się przez Facebook, co jest swego rodzaju pułapką dla leniwych! Klikamy w opcję Badoo: zaloguj się przez Facebook i nieświadomie udostępniamy stronie dostęp do informacji zawartych na koncie Facebook. Badoo otrzymuje dane takie jak nasze zdjęcia, profil, znajomi. Natychmiast też z tego korzysta, wysyłając zaproszenia do wszystkich naszych znajomych. To tyle z anonimowości. Każdy będzie wiedział, że masz profil na Badoo. Co więcej, większość pomyśli, że osobiście wystosowałeś do nich zaproszenie, bo portal robi to w Twoim imieniu.

Badoo Polska logowanie i usuwanie konta krok po kroku

Jeżeli chcesz zrezygnować ze swojego konta na Badoo, musisz znaleźć opcję usuń konto. W tym celu konieczne jest zalogowanie się na swoje konto i wejście w zakładkę Mój profil. Dalej klikamy w zakładkę ustawienia. Na początek sprawdź, czy nie masz zaznaczonej płatnej subskrypcji portalu, a jeśli nie, możesz przejść do usuwania profilu. Jeżeli wybierzesz opcję usuń konto, Twoje konto na Badoo zniknie, a wraz z nim wszelkie dane składające się z informacji na Twój temat oraz zdjęć. Jeżeli po jakimś czasie zdecydujesz się wrócić na Badoo, będziesz musiał utworzyć konto od nowa.

Wracając do tego, jak usunąć konto na portalu Badoo, kiedy znajdziesz się już w zakładce profil i przejdziesz do ustawień (to ikona z kołem zębatym w prawym dolnym rogu ekranu), kliknij w szary, trochę słabiej widoczny link na samym dole strony. Tytuł linku: usuń konto, nie pozostawia chyba żadnych wątpliwości i nie pomylisz go z niczym innym. Samo kliknij usuń nie oznacza wcale, że udało nam się z powodzeniem usunąć konto na Baddo. Konto na portalu zostanie całkowicie usunięte po upływie 30 dni od rezygnacji z profilu na stronie. Jeżeli w ciągu tych 30 dni klikamy ponownie opcję logowania, nasze konto na Badoo zostanie odświeżone i znowu będziesz musiał ponownie je usunąć, nastawiając się na kolejny miesiąc oczekiwania, zanim serwis nie usunie wszystkich informacji, z jakich składało się Twoje konto na portalu. Jeżeli usunięcie konta przebiegnie pomyślnie, nie będziesz mógł zalogować się również na aplikację Badoo na swoim telefonie. Wtedy wystarczy ją po prostu odinstalować z pamięci telefonu.

Warto wiedzieć, że bez względu na to, na jakim portalu randkowym jesteśmy zarejestrowani, usunąć konto jest znacznie trudniej, niż je założyć. Proces, jak usunąć konto, różni się nieco między serwisami, ale z reguły jest to ta sama procedura. Klikamy w polecenie usuń, odpowiadamy na kilka pytań twierdząco (czy na pewno chcesz zrezygnować z profilu, jaki jest powód odejścia z serwisu etc.) i czekamy jakiś czas, aż wszelkie treści zostaną pomyślnie usunięte.

Jeżeli masz jakieś doświadczenia z portalem Badoo lub chcesz podzielić się swoją opinią, zostaw komentarz! Chcemy poznać również Twoje zdanie na temat tego portalu randkowego albo innych, z których korzystałeś. To pomoże innym użytkownikom w uniknięciu problemów i pozwoli wybrać od razu idealny serwis dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *