Seks bez zobowiązań, gdzie szukać partnera?

Seks bez zobowiązań, gdzie szukać partnera?

Czym jest związek bez zobowiązań? Jakie są plusy i minusy seksu, któremu nie towarzyszy głębsze uczucie? Dzięki nam dowiesz się wszystkiego, co należy wiedzieć o terminie, jakim jest seks bez zobowiązań! Przyglądamy się zagadnieniu z każdej strony: gdzie szukać partnera i na co uważać?

Związek bez zobowiązań psychologia, a życie

Jak związek bez zobowiązań tłumaczy psychologia? Na pewno jesteś ciekawy, czy decydując się na płytkie relacje i przygodny seks, nie jesteś w jakiś sposób zaburzony. W końcu zgodnie z zasadami wychowania w Polsce szanująca się kobieta powinna być z jednym mężczyzną, a facet co prawda ma prawo do większej ilości partnerek seksualnych, ale w stosownym czasie musi się ustatkować.

Życie jednak nie stoi w miejscu. Funkcjonowanie świata wokół nas nieustannie się zmienia i nie potrzeba tu badań naukowych, by zauważyć, że jesteśmy zupełnie inni, niż nasi rodzice, a nasze dzieci funkcjonują od najmłodszych lat zupełnie odmiennie do tego, jak my funkcjonowaliśmy, będąc w ich wieku. Zwłaszcza w dużych miastach życie toczy się szybko, ludzie dużo pracują. Bardzo często zmieniamy środowisko, w którym się obracamy, a to się przeprowadzając, a to zmieniając pracę. Poznajemy tyle interesujących osób, mając jednocześnie tak mało czasu dla własnego związku, że trwałe relacje ustępują miejsca płytkim i przyjemnym stosunkom z innymi. Psychologia nie tłumaczy przygodnego seksu jako zaburzenia. Coraz więcej informacji podaje, że seks bez zobowiązań jest wpisany w naszą kulturę. W Anglii na przykład jest to coś na porządku dziennym. U nas podejście do tej kwestii jest zmienne.

Warto jednak zwrócić uwagę na zbyt częste zastępowanie relacji seksem. Kiedy w Twoich zajęciach dominuje seks i przeszkadza on w funkcjonowaniu w codziennym życiu, to coś jest nie tak. Podobnie, kiedy nie jesteś w stanie z nikim wejść w głębszą relację, lub mimo Twoich chęci związki z innymi ludźmi rozpadają się. Ostatecznie zmuszeni jesteśmy powiedzieć, że to temat złożony, a każdą kwestię należy rozpatrzyć indywidualnie. Dlatego, jeśli uważasz, że masz problem z życiem seksualnym, powinieneś skonsultować się z psychologiem. Nikt nie będzie wiedział, czego dotyczy Wasza rozmowa, a Ty zyskasz szansę, by sprowadzić swoje życie na poziom dobry dla Ciebie, komfortowy i zdrowy.

Związek bez zobowiązań, a zakochanie

Wielu z nas zastanawia się, czy zdrowy związek bez zobowiązań jest w ogóle możliwy? To popularny temat, chociaż niektórzy są stanowczo przeciwko przygodnym związkom, które trwają krótko i treściwie. Tak czy inaczej, zarówno przygodny seks, jak i krótkie, przelotne związki są interesujące dla każdego. Jak zatem ma się związek bez zobowiązań do zakochania?

Zakochanie ma to do siebie, że może pojawić się w dowolnym momencie. Nie mamy na to wpływu, a jeśli dobrze się z kimś dogadujemy, to szanse na zakochanie jeszcze wzrastają. W końcu zawsze zaczynamy jako obcy ludzie, a jak rozwijają się relacje, pokazuje czas. Jeżeli spotkasz się z kimś raz lub dwa i przeżyjecie ze sobą cudowne chwile, ale nie przeniesiecie tej relacji na inną płaszczyznę, to prawdopodobnie nie grozi Wam większe zainteresowanie. Bez względu na to, jak mocne uczucia będą Wami miotać nawet po kilkunastu spotkaniach, w których najważniejszy jest seks, zakochanie również nie powinno się pojawić. Mimo to może się Wam wydawać, że przepadliście w miłości na zawsze, nawet jeśli się dobrze nie znacie. W praktyce z łatwością rozpoznacie, że to nie była miłość. Zainteresowanie czysto fizyczne po jakimś czasie po prostu się nudzi. Prędzej, czy później jedna ze stron spotka kogoś nowego, kto wyda się idealnym kandydatem do przygodnego seksu.

Często jednak wchodzimy w daną relację z zamiarem kontaktu czysto fizycznego, ale okazuje się, że szybko połączy nas coś więcej. To wbrew pozorom częsty scenariusz. Jedno spotkanie, którego celem jest seks, to nic takiego, jednak jeśli umawiasz się z kimś częściej niż raz, to istnieje szansa, że wkrótce się w sobie zakochacie. Albo przynajmniej zaprzyjaźnicie się na tyle, że dalsze chłodne kontakty nie będą możliwe. Chcemy, czy nie chcemy, składamy się nie tylko z fizyczności. Nie sposób przewidzieć, jak będzie w przypadku Twoich relacji. Nie oznacza to jednak, że masz rezygnować ze swojego stylu życia w obawie przed zakochaniem się. Nie masz całkowicie wpływu na to, co się stanie, dlatego warto śmiało iść przez życie tak, by być po prostu szczęśliwym.

Seks bez zobowiązań wady i zalety

Spotkania bez zobowiązań mają miejsce coraz częściej. Społeczeństwo pracujące tak dużo, jak nasze skazane jest poniekąd na płytkie relacje. Żyjemy szybko i tak też wyglądają nasze stosunki z innymi. Seks bez zobowiązań stał się więc bardziej popularny niż kiedykolwiek. Jakie są zalety seksu bez związku?

 • Nie musisz martwić się o drugą stronę relacji ani przejmować na siebie problemów z życia tej osoby. Spotykasz się z tą osobą, kiedy Ci się chce i nie ma ona wpływu na podejmowane przez Ciebie decyzje.
 • Jeśli nie tworzycie związku, nigdy nie poznacie do końca swoich słabości, czy ukrywanych skrzętnie cech. W Twoich oczach druga strona zawsze może być idealna, tak samo, jak Ty w jej mniemaniu.
 • Partner lub partnerka do seksu nie mają wglądu do Twoich problemów ani do Twoich relacji z innymi ludźmi. Możesz mieć doskonały seks bez żadnych dodatkowych kwestii.
 • Wciąż jesteś singlem, a więc nie obchodzą Cię obowiązki typowe dla związku.
 • Zarówno kobieta, jak i facet, którzy nie są z nami w głębszej relacji, nie są także skłonni do robienia wyrzutów, czy awantur. To bardzo wygodne.

Szybki seks z osobą, która podoba nam się głównie fizycznie to sposób na wyładowanie się, na zaspokojenie potrzeb seksualnych i nieoddawanie przy tym ani kawałka siebie. Po wszystkim wracacie do swojego życia i nie darzycie siebie żadną poważniejszą myślą, aż do następnego spotkania. Niestety ten piękny scenariusz ma również swoje gorsze strony. Czasami wady seksu bez zobowiązań rzucają się w oczy bardziej niż zalety.

 • Istnieje ryzyko, że któraś ze stron zakocha się, a wtedy relacje znacznie się skomplikują. Ktoś zostanie ze złamanym sercem.
 • Często uprawiając seks bez zobowiązań, jesteś narażony na choroby przenoszone droga płciową bardziej, niż osoby, które od lat tkwią w jednym związku.
 • Informacje o Twoim trybie życia mogą wywołać różne reakcje u Twoich znajomych, czy rodziny. Zwłaszcza kobieta może być narażona na różnego rodzaju przytyki.
 • Musisz wykazywać się większą ostrożnością podczas poszukiwania partnera do seksu. Są ludzie, którzy wykorzystują osoby o luźnym podejściu do seksu. Jesteś mocniej narażony na kradzieże, wykorzystania seksualne i tym podobne.

Nie mamy wpływu na innych ludzi, dlatego musimy bardzo uważać, z kim wdajemy się w luźne relacje oraz seks bez zobowiązań. W końcu nie masz pewności, jak zachowa się dana osoba, kiedy zostaniecie sami. Czasami ktoś przez dłuższy czas wydaje się w porządku, a problemy pojawiają się znienacka. To jednak dotyczy wszystkich, nie tylko osób, które umawiają się często z różnymi ludźmi.

Gdzie szukać partnera do seksu?

Ciężko sobie wyobrazić, że facet podchodzi do znajomej z pracy i pyta ją, czy ma ochotę na niezobowiązujący seks. Jasne, w co drugim filmie romantycznym jest taka scena, ale jaka jest rzeczywistość, każdy widzi. Kiedy zbyt bezpośrednio zagadasz do człowieka na ulicy, licz się z tym, że będziesz potraktowany niemiło. Nie dlatego, że ludzie tylko czekają, żeby się z kimś pokłócić, ale dlatego, że z natury jesteśmy nieufni i nie ma w tym nic złego. W takim razie gdzie szukać partnera albo partnerki do seksu? Nie będziemy przecież czekać, aż jakaś osoba się w nas zakocha, by powiedzieć jej, że my tylko szukamy osoby do miłosnych igraszek… Z pomocą przychodzą portale randkowe!

Każdy szanujący się serwis randkowy składa się z większego procentu aktywnych użytkowników, którzy w opisie określają swoje preferencje dotyczące idealnego partnera, ale także relacji, jakiej oczekują. Wbrew pozorom bardzo dużo osób poszukuje jedynie partnera, by spędzić z nim miło czas we dwoje, bez niepotrzebnych deklaracji i zobowiązań, które coraz częściej postrzegane są jako ciężar. Zatem poznanie partnera, którego potrzebujesz, jest w zasięgu Twoich możliwości bardziej niż kiedykolwiek.

 • Na początek wystarczy założyć konto za pomocą e-maila.
 • Po aktywacji linku wysłanego na podany przez Ciebie adres mailowy masz dostęp do swojego profilu. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie informacji dotyczących Ciebie i Twoich preferencji.
 • Po uzupełnieniu danych możesz rozpocząć pełne korzystanie z przyjemności randkowania online. Przejdź do serwisu i rozpocznij poszukiwania partnera do seksu!

Wiele serwisów randkowych samodzielnie podsuwa listę użytkowników, których informacje profilowe są dopasowane do Twoich preferencji. I tak bez zbędnych treści i reklam, możesz poznać kogoś, kto z pewnością Cię zainteresuje.

Uczciwość nakazuje nam zaznaczyć, że nie wszystkie portale randkowe są godne uwagi, a niektóre wręcz mogą doprowadzić do tego, że każde wyrażenie zgody na utworzenie konta w serwisie będzie wzbudzało w nas niepewność i chorobliwe sprawdzanie, czy nikt nie korzysta z naszego konta w banku. Musisz wiedzieć, że z wielu portali randkowych nie da się efektywnie korzystać bez wykupienia płatnego członkostwa. Niektóre oszukujące serwisy wykorzystują ten fakt i naciągają ludzi na pieniądze. Dlatego uważnie czytaj opinie i wszelkie dostępne informacje na temat potencjalnych serwisów, z których masz zamiar korzystać.

Serwisy randkowe to świetne rozwiązanie, żeby kogoś poznać, a także źródło informacji o innych ludziach. Korzystanie z serwisów randkowych i stopniowe coraz łatwiejsze nawiązywanie relacji sprawią, że będzie Ci łatwiej również w rzeczywistości. W końcu ludzie jakoś poznawali się jeszcze w czasach, kiedy nie było internetu, a zakładamy, że nie każdemu chodziło od razu o małżeństwo. Jeżeli szukasz osób do zrealizowania Twoich fantazji erotycznych lub po prostu lubisz seks, musisz stać się osobą towarzyską. Im więcej miejsc będziesz odwiedzać, poznawać nowych ludzi, tym większe szanse, że znajdziesz partnerów do seksu, kiedy tylko najdzie Cię ochota na seks.

Kluby dla Swingersów

Swingersi to osoby, które są otwarte w kontaktach seksualnych, a relacje cielesne często wychodzą poza związek. W sieci łatwo znaleźć informacje na temat aktualnych imprez, czy klubów, gdzie regularnie pojawiają się osoby, dla których liczą się fantastyczne przeżycia fizyczne. Warto być na bieżąco, ponieważ kluby dla Swingersów mogą być sposobem na realizację Twoich potrzeb seksualnych.

Co ważne, nie tylko do specjalnego klubu możesz się udać po partnera do seksu. W wielu popularnych klubach muzycznych są tak zwane imprezy dla singli, gdzie każdy zakłada na rękę odpowiednią opaskę. Opaski mają przypisane kolory, gdzie jeden oznacza poszukiwanie związku, inny aktualne bycie w związku, a jeszcze inny chęć na szybkie randki i seks. Dzięki temu bawiący się ludzie wiedzą, do kogo warto zagadać. Czasami nawet nie potrzeba opasek, wystarczą dobre umiejętności w nawiązywaniu kontaktów. Bardzo wiele przyjemnych, przygodnych relacji ma swój początek w klubie. Za granicą modne jest samotne wychodzenie na drinka, co jest oznaką, że jesteśmy chętni na poznanie kogoś nowego (oczywiście nie zawsze, czasami ktoś ma po prostu ochotę na drinka). W Polsce wciąż rzadko spotyka się osoby, które samotnie siedzą w barze. U nas wciąż popularne jest wychodzenie gdzieś w grupie znajomych. Nie jest to żadne utrudnienie, od grupy zawsze można się przecież odłączyć.

Na koniec warto powiedzieć o tym, że na seks bez zobowiązań konieczne jest wyrażenie zgody obu stron. Nie jest fair rozkochiwanie w sobie kogoś tylko po to, by odbyć z tą osobą przyjemny, jednorazowy seks. Takie rzeczy lepiej mówić od razu, kiedy między Wami pojawia się chemia. Przyznaj po prostu, że nie jesteś zainteresowany związkiem, a jedynie miłą relacją. Jeżeli osoba, z którą się umawiasz, ma inne podejście, nie naciskaj i nie oszukuj. Nie wszystkie próby kontaktu będą przecież udane. Doceń miłą randkę i przystąp do poszukiwań. Granie na uczuciach nigdy nie będzie modne i czasami warto włączyć sobie w domu dobry film dla dorosłych, niż robić komuś krzywdę w imię chwilowej satysfakcji erotycznej.

Seks bez zobowiązań przestaje już być tematem tabu, a coraz więcej ludzi docenia możliwość świadomego przeżywania radości cielesnej. Seks przestał być jedynie obowiązkiem, a stał się źródłem przyjemności, z którego warto, oczywiście z głową, korzystać. Osoby chętne na spotkania bez zobowiązań znajdą drogę, by odnaleźć godnych partnerów. Kluczem do sukcesu jest działanie i szukanie nowych możliwości. Nie da się ukryć, że najłatwiej mają osoby z dużych miast. Z kolei dla tych, którzy pochodzą z mniejszych miejscowości, idealną alternatywą mogą być właśnie serwisy randkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *