Jak poradzić sobie z rozstaniem: najlepsze rady!

Jak poradzić sobie z rozstaniem: najlepsze rady!

Nie ma na świecie osoby, która potrafiłaby przeżyć rozstanie bez bólu w sercu. Nawet najwytrwalsza osoba jest w stanie całkiem się załamać, kiedy ukochana druga połówka nagle przestaje nią być. Mimo osobistego cierpienia świat kręci się dalej i chcąc nie chcąc, trzeba powrócić do stałego rytmu działania. Z rozstaniem trzeba sobie jakoś poradzić, ale jak? Poznaj najlepsze rady!

Jak pogodzić się z rozstaniem?

W pierwszej chwili rozstanie jest trudne do uwierzenia. Utrata stałego partnera oznacza nadejście zmian w życiu, na które, a przynajmniej tak nam się wydaje, absolutnie nie jesteśmy gotowi. Nic dziwnego, że w momencie, kiedy stały związek staje się przeszłością, dominujące stają się negatywne uczucia, takie jak niedowierzanie, ból, rozpacz, lęk i przede wszystkim próba zaprzeczenia temu, co właśnie miało miejsce.

By rozpocząć proces radzenia sobie z rozstaniem, trzeba najpierw pogodzić się z nim. Musisz dopuścić do myśli, że to, co tworzyło Wasz związek, już nie wróci, cokolwiek być nie zrobiła/zrobił, nic nie uchroni Was od rozstania. W tej chwili zapewne wydaje Ci się to końcem świata. Dlatego nie powstrzymuj żalu i kiepskiego nastroju. Przede wszystkim bądź dla siebie dobry, zaopiekuj się sobą, zatroszcz jak o najlepszego przyjaciela. Tuż po rozstaniu mamy prawo do płaczu, złego nastroju i niechęci do spotkań z innymi. Na dalsze kroki przyjdzie czas za kilka dni. Tymczasem pogódź się z tym, co się stało i nie układaj w głowie planów, jak ponownie rozkochasz w sobie straconą drugą połówkę. Nie warto kąpać się 2 razy w tej samej wodzie. Za 2 razem nie jest już czysta i gorąca, a przybrudzona i bardzo zimna!

Jak sobie poradzić po rozstaniu?

Jako że czas nieustannie płynie dalej, my również musimy wrócić do żywych, bez względu na to, jaki ból mamy w sercu i jak bardzo minione rozstanie mąci nam w głowie. Nie możemy jednak marnować swojego życia, tylko dlatego, że ktoś nas nie docenił. Musimy zaakceptować fakt, że temat rozstania będzie jeszcze brzęczał w naszej duszy, ale musimy schować go na czas, kiedy będziemy rozglądać się za tym, co nowego niesie nam codzienność.

Wciąż nie minęło dużo czasu od rozstania, a Ty nadal masz w sobie ogromne poczucie straty. Nic dziwnego, że nie chce Ci się szukać teraz drugiej połówki, zwłaszcza że nie będzie ona tą osobą, którą tak bardzo kochałeś/kochałaś. Nie martw się jednak, to poczucie nie będzie w Tobie wiecznie trwało! Na miłość przyjdzie jeszcze czas, a na razie warto się skupić na tym, by czerpać jak najwięcej korzyści z tego, co oferuje nam radosne życie singla. Czy wiedzieliście o tym, że statystycznie single to najszczęśliwsze osoby pod słońcem? Nic w tym dziwnego. Zobacz tylko na te zalety!

 • Możesz myśleć wyłącznie o sobie! Nigdy nie zabraknie Ci czasu na wyjście z przyjaciółmi, domowe spa, czy granie do późna w nocy w ulubione gry.
 • Jesteś jedynym panem lub panią swojego losu, nie musisz się do nikogo dostosowywać i możesz cieszyć się rytmem dnia dokładnie takim, jaki sobie zorganizujesz.
 • Należysz do osób, które czekają na miłość. Możesz zatem w nieskończoność uciekać do myśli o swojej przyszłej drugiej połówce, która będzie spełnieniem Twoich marzeń!
 • Masz więcej wolnego czasu, nie musisz się o nikogo troszczyć, ani nikomu spowiadać. To idealny czas na poszerzenie swoich horyzontów, rozwijanie pasji, poszukiwanie hobby, zmianę pracy, zmianę wyglądu, cokolwiek przyjdzie Ci do głowy!

Bardzo często w związku albo nam coś nie wypada, albo kompletnie nie ma na to czasu. Zdajemy sobie sprawę, że na początku nie będziesz dostrzegać tych rzeczy, nie oznacza to jednak, że wkrótce ich nie docenisz. Jeżeli wciąż masz poczucie krzywdy i nie czujesz się na siłach, by odrzucić ponure myśli i działać, pomyśl, jaką osobę chcesz widzieć, zamiast tego kłębuszka nerwów, wkrótce. Nie sądzisz, że dobrze byłoby pokazać osobie, która doprowadziła do rozpadu Waszego związku (nieważne, czy to były partner/partnerka, czy osoba, która Wam ich ukradła), że mimo rozstania nadal czujesz się osobą wyjątkową? Bo przecież nią jesteś! Tak więc tyłeczek do góry i bierz się do roboty. Dlaczego? A dlatego, że jeżeli będziesz rozpaczającym smerfem, który nieustannie płacze w telefon do zdjęć byłego partnera i co chwila pisze do niego z prośbą o uwagę, spotkanie, cokolwiek, to pokazujesz osobie, która Cię zostawiła, że jesteś na jej skinienie. Nie wiadomo dlaczego, ale takie zachowanie działa odpychająco. I jeżeli chociaż trochę ta osoba wciąż Cię kocha, to te resztki miłości samemu z niej wytrzepiesz. Nie warto! Zamiast tego mamy lepszy pomysł!

 • Zmiany! Często ignorujemy w życiu rzeczy, które nas denerwują. Te rzeczy natomiast tak sobie na nas ciążą, aż w końcu zaczynają nam poważnie przeszkadzać, ale nic z tym nie robimy. Ludzie są po prostu leniwi, dlatego czasami jedynie tak porządny cios, jak rozstanie jest w stanie do czegokolwiek nas zachęcić. Postaraj się stopniowo zmieniać rzeczy, które Ci przeszkadzają. Może to jakiś drobiazg w Twoim wyglądzie, może już czas zrzucić te parę kilo nadwagi. Może to przedmioty w domu, które wprawiają Cię w ponury nastrój. A może to praca? Nie bój się rozwijać i zmieniać miejsc zatrudnienia.
 • Możesz nie czuć się najlepiej, ale nie rezygnuj ze spotkań z przyjaciółmi! Nic tak nie odgania ponurych myśli, jak mała czarna w gronie znajomych. Najświeższe ploteczki trzeba wymieniać co najmniej raz w tygodniu! Tylko w ten sposób wszystkie strony przyjaźni są w pełni zadowolone.
 • Wiemy, że to trudne, ale postaraj się skupić na swoich zaletach. Choćby podobały Ci się tylko palce u stóp, skup się na tej zalecie, a stopniowo odkryjesz w sobie inne rzeczy warte uwagi.
 • Zasięgnij informacji, co tam u byłego/byłej, ale tylko po to, by zainspirować się do czegoś lepszego!

Odnosząc się do ostatniego punktu, i tak wiemy, że będziesz sprawdzać najnowsze wieści z życia osoby, z którą do niedawna łączył Cię związek. Nie do końca wygasła miłość tak niestety działa. Możesz mieć pewność, że druga strona również nie odpoczywa od przetwarzania Twoich danych. Cóż, zaglądaj na profile osób, które Cię interesują tak często, jak potrzebujesz, ale pamiętaj przy tym, by ta czynność nie za bardzo kradła Twój czas. No i nie kliknij przypadkiem, że lubisz jakieś zdjęcie i nie wysyłaj nachalnych wiadomości. Po rozstaniu wielu z nas zaprzyjaźnia się z trybem incognito i trzeba przyznać, że jest to dobre rozwiązanie.

Jak poradzić sobie z rozstaniem po długim związku?

Jesteśmy zdania, że zarówno krótki, jak i długi związek może sprawić tak samo duży ból, kiedy się skończy. Jeśli jednak chodzi o długi związek, to do problemu, jak poradzić sobie po rozstaniu, dochodzi jeszcze ponowne odnalezienie się w zupełnie innej codzienności. Ludzie, którzy mają za sobą długoletni związek, zapomnieli już, jak to jest być singlem i bardziej niż inni nie mogą znieść samotnych wieczorów. Ktoś zawsze był obok, a teraz tylko pustka. Ewentualnie współlokatorka z sąsiedniego pokoju albo rodzina, ale i tak nie mamy ochoty z nimi rozmawiać.

W tym wypadku, po pierwszych dniach po rozstaniu, kiedy już jako tako doszliśmy do ładu ze swoimi uczuciami, możemy pomyśleć, jak pozbyć się doskwierającej nam samotności. Dobrym pomysłem będzie pójście za trendem i założenie sobie konta na portalu randkowym! No co? Wszystkiego trzeba w życiu spróbować, tak przynajmniej mówią. A dobry serwis randkowy być może pomoże Ci znaleźć osobę, która ogrzeje Twoje serce. Takie rozwiązanie ma wiele zalet!

 • Po pierwsze, nie musisz wychodzić z domu. Wrzucasz na profil swoje dobre zdjęcia, robisz elegancki opis i siedzisz incognito przed ekranem komputera. Nie tracisz czasu na strojenie się, możesz siedzieć w dresach i zajadać się chipsami. Osoba po drugiej stronie ekranu i tak będzie miała wyobraźni tę osobę, którą widzi na zdjęciach.
 • Przeglądanie profili innych osób potrafi być bardzo zajmujące, bo nie wymaga od nas żadnego skupienia, a przy tym odciąga uwagę od ponurych myśli.
 • W szybki sposób możesz podnieść swoją pewność siebie. Powodzenie na portalu randkowym pokaże Ci, że rozstanie nie oznacza, że jesteś stracony dla świata.
 • Masz szansę na intensywne poszukiwanie idealnego partnera, a przez większość czasu będzie można stroić się na randki i spotkania. Twoje życie towarzyskie nigdy nie będzie tak bogate w żadnym związku!

Ważne jest to, by zdecydować się na założenie profilu na poważnym portalu, który nie powstał tylko dlatego, by oszukiwać swoich użytkowników i naciągać ludzi na kasę. Na to niestety musimy coraz bardziej uważać, ponieważ założyciele serwisów randkowych widzą w tym przedsięwzięciu niezły sposób na szybki i przyjemny sposób zarabiania pieniędzy. Widzisz? Skoro portale randkowe jest w top pomysłów na biznes, to znak, że nie tylko Ty jesteś singlem i nie tylko Ty starasz się dojść do siebie po rozstaniu!

Czy portal randkowy to dobry wybór? Na co uważać?

Nawet świeżo po rozstaniu nie wolno nam tracić czujności. A skoro jesteśmy w temacie związków i randek, powiemy sobie nieco więcej na temat portali randkowych. Tak, żebyś wiedział, jak się przygotować, co jest ważne i na co uważać. Czy to dobry wybór szukać miłości na portalu randkowym? Naszym zdaniem tak, to możemy powiedzieć Ci już teraz!

Na początek powiemy, że każdy portal, jaki wybierzesz, będzie miał prawo do przetwarzania Twoich danych osobowych. Przetwarzanie Twoich danych osobowych to jednak nic strasznego, chodzi jedynie o to, by móc idealnie dopasować do Ciebie potencjalnych kandydatów do randki, seksu, a nawet małżeństwa. Zresztą, przetwarzanie danych to rzecz znana z każdej strony, z jakiej korzystamy w sieci. Ważne, by wystrzegać się podawania prywatnych informacji, zdjęć, których nie powinni zobaczyć inni (w sieci nic nie ginie, pamiętajmy o tym), no i musimy również uważać na to, z kim rozmawiamy i za co płacimy.

Samo założenie profilu na portalu randkowym jest dziecinnie proste. Wystarczy e-mail i wyrażenie zgody na utworzenie konta przez kliknięcie linku aktywacyjnego. Po tym działaniu możemy działać na naszym osobistym koncie w serwisie randkowym. Niestety większość portali wymaga płatnej subskrypcji, by faktycznie zaoferować nam takie możliwości, jakie są potrzebne, by kogoś poznać. Dlatego trzeba uważnie czytać opinie na temat każdego serwisu, który nas zainteresuje, by nie zawrzeć umowy, która zamiast zagwarantować nam poznanie interesującego partnera, doprowadzi do utraty środków na koncie. Jeśli po rozstaniu nie jesteś przy forsie, to polecamy zajrzeć na Tindera. Dostępne jest jednak znacznie więcej zaufanych portali, gdzie możesz wykupić również konto premium. Cena za subskrypcję jest nieduża, a kiedy zabawa już Ci się znudzi albo poznasz miłość swojego życia, możesz zrezygnować z umowy i usunąć konto. Konto można także zawiesić, co jest przydatne, ponieważ często zdarza się wracać do portali, które jakiś czas wcześniej nam się znudziły. To, co jest ważne, to pamiętanie o rozwiązaniu umowy w odpowiednim czasie. W praktyce oznacza to, że jeśli wykupujesz konto premium na miesiąc i nie chcesz, by subskrypcja była przedłużana automatycznie na kolejne miesiące, a środki pobierane z Twojego konta, musisz zgłosić do administratora chęć zrezygnowania z subskrypcji. W dodatku musisz zdążyć na około 14 dni przed końcem obecnej umowy. Większość portali ma ten czas skrócony do 7, a nawet 3 dni. Warto zapoznać się z regulaminem danego serwisu, bo na jego podstawie możemy uzyskać wiarygodne informacje.

Mimo że trzeba uważać na dane, które udostępnia się w sieci, a nie wszystkie portale randkowe, które tak sympatycznie się ogłaszają, są godne naszej uwagi, to korzystanie z serwisów randkowych jest jednym z fajnych pomysłów na to, jak sobie poradzić z rozstaniem. Nawet jeśli nie dane będzie Ci spotkać tam swojego partnera na całe życie, to z pewnością odbędziesz wiele świetnych randek, ognisty romans, a do tego nie będziesz się nudzić z powodu rozstania, ani rozpaczać po rozstaniu. Za wiele się tam dzieje, by poddawać się negatywnym emocjom. Pamiętaj tylko, żeby najpierw sprawdzić opinie o danym portalu. Dopiero potem dziel się swoim mailem i kliknij link aktywacyjny.

Jak uwierzyć, że spotka mnie jeszcze miłość?

Nie tylko sposoby na to, jak poradzić sobie z rozstaniem są przedmiotem wielu myśli. Czasami natarczywe myśli na temat drugiej osoby, z którą tworzyliśmy związek, mijają pod wpływem nowego trybu życia, zajęć, nowych znajomości i tym podobnych rzeczy. Wtedy niestety często pojawia się inny problem, a mianowicie: Jak uwierzyć, że spotka mnie jeszcze miłość?

Poczucie, że miniona miłość i przeszły związek były ostatnim tego typu zdarzeniem w naszym życiu, zdarza się częściej, niż może się wydawać. Chwilę po rozstaniu mamy inne problemy, ale kiedy na nowo otwieramy się na świat, stajemy przed innego rodzaju lękami. Nasilają się one zwłaszcza w dobie popularności portali randkowych, gdzie czasem trzeba naprawdę wymienić wiele wiadomości z różnymi ludźmi, by spotkać kogoś, kto naprawdę nas zainteresuje. Często może się człowiekowi wręcz wydawać, że nikogo już nie spotka albo że nikt go nie zechce. Bo przecież te moje krzywe zęby to tylko Mariola mogła tolerować! A te moje 2 kilo nadwagi w stopach tylko Seba ignorował… To oczywiście tylko nasze przesadzone przykłady, ale na pewno rozumiesz, o co chodzi. Niezależnie od tego, czy jesteśmy świeżo po rozstaniu, czy od dłuższego czasu nie byliśmy w żadnym związku, mamy tendencje do myślenia, że tylko idealni ludzie mają szansę na szczęśliwe zakochanie się. A skoro ja nie jestem idealna/idealny, to albo nikt mnie nie zechce, albo muszą wziąć kogokolwiek, kto wyrazi chęć zamiany ze mną przynajmniej 2 zdań. Często mamy wrażenie, że właśnie tak tworzą się nieszczęśliwe związki i burzliwe rozstania!

Musimy wierzyć w siebie, zarówno jako single, jak i w związku. To ważne, bo pewność siebie jest Twoją siłą, nawet jeśli chwilowo nie idzie Ci w życiu zupełnie. To taki rodzaj broni, który możemy mieć przy sobie zawsze. Każdemu może być dane to, co najlepsze, ale problem w tym, że często nie mamy odwagi, by po to sięgnąć. Wolimy zostać z byle czym, zamiast skorzystać z nowych możliwości lub spróbować tego, co kuszące i nieznane. Cóż, czas po rozstaniu jest z jednej strony bardzo bolesnym okresem, a z drugiej stanowi idealną okazję do tego, by zacząć od nowa, inaczej.

Jak sobie poradzić z rozstaniem? Tego nie rób!

Kwestia, jak poradzić sobie z rozstaniem nie jest prosta, ponieważ po rozstaniu miotają nami takie emocje, że zdrowy rozsądek zostaje przyćmiony całkowicie. Na tej podstawie udaje nam się robić rzeczy, które przy zdrowym rozsądku wywołałyby ogrom zawstydzenia lub szczery śmiech. Często niestety nie jest nam dane zachowanie zdrowego rozsądku, kiedy jesteśmy w fazie rozstania. Trudne zdarzenia losowe mają to do siebie, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć naszej reakcji na nie. Na wszelki wypadek jednak dzielimy się z Tobą naszymi radami. Jak poradzić sobie z rozstaniem: kilka rzeczy, których nie wolno Ci robić!

 • Po rozstaniu rzadko bywa tak, że obie strony znajdują sobie nowego partnera jednocześnie. Może zdarzyć się, że Twój ex wcześniej się pocieszy. Czego nie wolno Ci robić? Pisać do jego obecnej miłości! Nawet najbardziej drapieżne teksty do osoby, która jest obecnie z Twoją minioną miłością, nie pozwolą Ci uratować przeszłego związku, nie wyleczą serca, a z pewnością sprawią, że utracisz godność i szacunek w oczach tamtych dwojga. Takie są fakty!
 • Wiemy, że to trudne, ale postaraj się nie poddawać rozpaczy. Nie ryzykuj wyrzuceniem z pracy, czy znacznym obniżeniem swoich wyników w nauce. Po co masz sobie samemu dokładać do nieszczęść, które mają związek z rozstaniem?
 • W tym, jak sobie poradzić po rozstaniu najtrudniejsze jest to, by znowu nauczyć się spędzać czas głównie w pojedynkę. Ważne, by nie szukać nikogo na siłę. Ładując się od razu w kolejny związek tuż po rozstaniu, po pierwsze zabierasz sobie czas na odpoczynek i poświęcenie czasu samemu sobie. Po drugie może to być osoba, która wcale Cię nie interesuje, a jedynie na siłę szukasz związku, by pocieszyć się po zerwaniu z inną osobą. To niby nic złego, ale później możesz żałować takiego rozwiązania.
 • Nawet jeśli świetnie radzisz sobie po rozstaniu, zadbaj, by nie przesadzać ze wstawianiem zdjęć na media społecznościowe. Kiedy spamujesz zdjęciami z opisem, jaki to z Ciebie szczęśliwy człowiek, kilka razy dziennie, to nawet najmniej bystra osoba zwęszy, że chcesz coś udowodnić swojemu ex.

To ważne, by nie działać pod wpływem impulsu, nawet jeśli w fazie rozstania emocje rozsadzają Cię od środka i nie wiesz nie tylko, jak poradzić sobie z rozstaniem, ale głównie jak pozbyć się tych dokuczliwych emocji. Dobrze jest mieć przyjaciół, którzy pomogą uporać się z negatywnymi skutkami rozstania. Na podstawie rozmów z kimś, kto przyjmuje całe zajście bardziej na chłodno, możesz dowiedzieć się, jak sobie nie zaszkodzić.

Jak zwiększyć swoje szanse na związek?

Nawet najszczęśliwsi single zastanawiają się czasem, jak to by było tworzyć z kimś udany związek. Ty w fazie rozstania myślisz sobie głównie o tym, jak wrócić do byłego partnera, a myśli o tworzeniu dobrej relacji z kimś innym, pojawiają się zwykle trochę później po zakończeniu minionego związku, kiedy zdążysz już poradzić sobie z rozstaniem. Jak zatem zwiększyć swoje szanse na nowy związek z kimś wartościowym? Co robić, kiedy od dłuższego czasu nie możesz poznać nikogo interesującego? Poniżej kilka specjalnych wskazówek od nas.

 • Na początek trzeba poradzić sobie z własnym życiem, zgodnie z zasadą, że nieszczęśliwy człowiek nie będzie szczęśliwy ani samotnie, ani w związku, dopóki coś z tym nie zrobi.
 • Dobrze jest rozwijać w sobie pozytywne myśli dotyczące samego siebie, pracować nad swoją pewnością siebie i przekonaniem, że zasługuje się w życiu na to, co najlepsze. Gorszy okres jest zarezerwowany dla życia każdego człowieka, ale nie trwa wiecznie, no i nie możemy absolutnie poddawać się czarnym myślom, które skłaniają nas do nic nierobienia.
 • Nie rezygnuj ze swoich pasji i marzeń, nawet gdy los nie sprzyja. Szukaj rozwiązań i możliwości, by robić to, co w życiu sprawia Ci najwięcej radości. Ludzie dostrzegają takie rzeczy, dlatego będąc oddanym swojej pasji, masz szansę na to, że więcej osób zwróci na Ciebie uwagę i automatycznie będziesz mieć większe szanse w ich oczach.
 • Bez względu na to, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, praca jest w życiu ważna. Nie chodzi o to, by jeździć najlepszym autem i mieć własną firmę, a najlepiej to być milionerem po dwudziestce. Nie nie. Chodzi nam o to, że ludzie muszą widzieć, że jesteś osobą samodzielną, na której można polegać. Możesz zarabiać mało, nie mieć auta, ale jeśli masz pracę i starasz się o to, by samemu sprawować kontrolę nad swoim życiem i finansami, to automatycznie druga strona również czuje, że może na Tobie polegać i że będziesz dobrym partnerem, z którym można tworzyć udany związek. Tak samo panie, które mają własne pieniądze i pracę są bardziej atrakcyjne niż te, które tylko czekają na księcia z bajki, który będzie finansował każde ich zachcianki. W zamian za to tylko, że ładnie wyglądają. Trzeba trochę zejść na ziemię. Jeśli chcesz tworzyć z kimś wyjątkową relację, nie możesz traktować go jako osoby, która istnieje po to, by wszystko robić za Ciebie.
 • Dbaj o swój wygląd, ale nie w takim rozumieniu, że na siłę podążaj za trendami, które zmieniają się tak szybko, że ciężko sobie z tym poradzić! Ubieraj się i maluj tak, jak Ci wygodnie, jednak nie zapominaj trochę o celach marketingowych własnej osoby. Regularny prysznic, zadbane ząbki, nienaganne zdrowie (za chwilę wyjaśnimy, o co nam chodzi) i uśmiech z odpowiednią dozą energii to rzeczy, o których nie można zapominać, jeśli chce się, by ludzie zwracali na nas uwagę w pozytywny sposób.

Być może jesteś zdziwiony naszą radą, by utrzymywać nienaganne zdrowie. Jakie to niby może mieć znaczenie dla miłości i związku? Cóż, wszystko, co ma znaczenie dla Ciebie i Twojego samopoczucia, wpływa również na to, jak odbierają Cię inni. Ciężko jest chodzić na imprezy i randki, kiedy choruje się na grypę, anemię i ogólne osłabienie, które nie pozwala nam normalnie jeść ani poradzić sobie z dolegliwościami ze strony organizmu. Złe samopoczucie sprawia, że mamy ochotę nieustannie leżeć pod kołdrą, zamiast zmierzyć się ze swoim życiem! Nie tego rodzaju choroby są jednak najgorsze.

Nie martw się, nie planujemy wykładu o chorobach przenoszonych drogą płciową. Zakładamy, że o nich wiesz wystarczająco dużo, a jeśli nie, to odsyłamy do specjalistycznych artykułów na ten temat i oczywiście lekarza! Tutaj chcemy nieco ogólnie poruszyć temat wpływu naszego zdrowia na życie seksualne i związkowe. Zwłaszcza panowie mają tak, że zły stan zdrowia wpływa na ich zdolności łóżkowe. Zwykle mężczyźni wstydzą się mówić o swoich problemach z funkcjonowaniem narządów, a zupełnie nie wiedzą, jak sobie poradzić z dolegliwościami. Niestety, zamiast iść do lekarza, starają się zignorować problem, który sprawia, że stopniowo unikają relacji z kobietami i pogłębiają swoje kompleksy. Tymczasem rozwiązanie jest tak blisko! Wystarczy iść do lekarza i znaleźć przyczynę. To po pierwsze żaden wstyd, a po drugie nikt nie musi o tym wiedzieć, prawda?

Dlaczego mówimy o problemach tego typu w artykule o rozstaniu? Bo często problemy z seksem w związku również negatywnie wpływają na ostateczny wynik relacji. Rozstajemy się, zamiast pracować nad tym, co jest przeszkodą. W listopadzie na całym świecie mówi się o akcji znanej jako Movember, czyli akcji mającej na celu promocję zdrowia i profilaktykę raka prostaty i jąder u mężczyzn. Nowotwór, który ma dobre rokowania, o ile jest wcześnie wykryty, często kończy się śmiercią, ponieważ tak bardzo panowie wstydzą się o tym mówić. Nawet w związku! Dlatego my apelujemy do Was, byście nie wstydzili się mówić głośno o pewnych rzeczach i nie bali się chodzić do lekarza. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć. Ponadto osoby, które cieszą się dobrym zdrowiem, automatycznie uznawane są za bardziej atrakcyjne w oczach płci przeciwnej. Stan zdrowia bezpośrednio wpływa na nasz wygląd, zachowanie, a nawet zapach! Ma to związek z feromonami, czyli zapachem danej osoby, który wyczuwany jest podświadomie. Feromony decydują o tym, jak atrakcyjna wydaje nam się osoba, z którą właśnie rozmawiamy. Mamy więc nadzieję, że naszym krótkim wywodem zachęciliśmy Cię do dbania o swoje zdrowie i kontrolowania go za pomocą wizyt u lekarza. Kilka zasad zdrowego stylu życia również nie zaszkodzi, jak wdrożysz je w życie!

Zakończenie związku nie jest łatwe i tak naprawdę nie da się uniknąć negatywnych emocji. Poczucie krzywdy po prostu musi w nas zapłonąć i spokojnie wypalić się do końca. Może zabrzmi to naiwnie, ale zwykle potem wstajemy jak feniks z popiołów. Gotowi na nową miłość. Świadomi własnego uroku i własnej mocy. W życiu nie zawsze jest idealnie, ale nie możesz rezygnować z samego siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *