Academic singles portal dla wykształconych i naiwnych?

academic-singles.pl

Academic Singles to portal o pięknie brzmiącej nazwie i reklamie, która obiecuje, że w tym serwisie zalogowane są wyłącznie osoby, dla których wyższe wykształcenie jest podstawą. Ma to zapewne być dla nas wskazówką, że spotkamy tam osobę, która będzie idealnym kandydatem na partnera! Czy tak jest w istocie? Dlaczego Akademia Singli występuje w sieci jako oszustwo? Czy warto się tam logować? Jak usunąć konto premium i konto zwykłe? Wszystkiego dowiesz się z poniższego tekstu!

Academic Singles opinia według portalu

Zanim przejdziemy do naszych komentarzy na temat Academic Singles, powiemy, jak administratorzy portalu przedstawiają go sami. Wiele mówiąca nazwa podkreśla założenie, że Academic Singles to portal dla osób wykształconych lub kształcących się, co ma być obietnicą, że niezależnie od Twoich zdolności wyszukiwania, z łatwością poznasz na portalu wartościowe osoby. Serwis ma być odpowiedzią na pytanie, gdzie można spotkać poważnych ludzi, dla których liczy się coś więcej, niż przygodny seks i życie bez ambicji. My natomiast stawiamy pytanie do założycieli serwisu, jak ta piękna obietnica ma się do rzeczywistości? Bo fakty przedstawiają zgoła inne realia. Serwis, owszem, prezentuje się naprawdę miło dla oka, ale po zarejestrowaniu się, wita nas konieczność wykupienia płatnego członkostwa i wiadomości, na które nie można odpowiedzieć.

Academic Singles opinie użytkowników

Nie lubimy pisać negatywnych rzeczy, zwłaszcza na temat portali randkowych, gdzie zakres naszego powodzenia jest w dużej mierze kwestią indywidualną. Jednym dany portal się podoba, innym nie, dlatego opinie użytkowników niewiele są w stanie pomóc. Inaczej jest jednak z portalem Academic Singles. Tutaj nie przystoi pisać nam neutralnie, ponieważ możemy niechcący zachęcić kogoś do wykupienia konta premium. A jak się później przekonasz, członkostwo premium może Cię dużo kosztować. Zwłaszcza kiedy przestaniesz już korzystać z serwisu…

Opinie nieszczęśników, którzy zarejestrowali się na Academic Singles i stracili pieniądze oraz zaufanie do portali randkowych, są jednoznaczne. Portal to oszustwo. Nie znalazł się chyba nikt, kto poznałby na łamach serwisu jakąkolwiek rzeczywistą osobę. Tak, dobrze czytasz. Nie interesującą, a rzeczywistą osobę, ponieważ zwykle z normalnymi użytkownikami nie da się nawet porozumieć. Po prostu bez członkostwa premium nie można pisać ani czytać wiadomości od innych użytkowników. Tak więc nawet jeśli Ty zainwestujesz w konto premium, osoba, która Ci się spodoba, może nigdy nie dostać wiadomości, którą wysłałeś. Krótko mówiąc, korzystanie z serwisu przypomina rozmowę ze ścianą. Tylko tracisz energię i produkujesz się na darmo. A pieniądze z konta znikają naprawdę, czemu przyjrzymy się bliżej w akapicie niżej.

Academic Singles rejestracja, regulamin i usuwanie konta

Bez względu na to, czy portal randkowy to Academic Singles, Tinder, czy Singles50, logowanie jest jednakowo proste. Musi takie być, żeby zachęcić jak największą liczbę ludzi do zakończenia procesu rejestracji. Z tego względu, by stać się użytkownikiem Academic Singles, wystarczy, że podasz swój adres e-mail, a następnie klikniesz link aktywacyjny. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie konta w dowolny sposób oraz wypełnienie testu osobowości, na którego podstawie rozpoczną się poszukiwania idealnej propozycji do związku dla Ciebie.

Trzeba przyznać, że strona startowa Academic Singles jest bardzo ładna, przejrzysta i wzbudzająca zaufanie. Wszystko to ma na celu zachęcić nas do zarejestrowania i przyznamy szczerze, że jeśli nie jesteś świadom opinii krążących po sieci, z pewnością takie konto utworzysz. Na przykre niespodzianki, niestety, przychodzi czas dopiero po zalogowaniu i spędzeniu dłuższego czasu w serwisie. Bardzo szybko okazuje się jednak, że za darmowe konto nie jesteś w stanie korzystać z serwisu w sposób zadowalający. Masz jedynie możliwość wyszukiwania osób, ale z nikim nie możesz podjąć rozmowy. Na początku do kontaktu zachęcają Cię wiadomości od osób, które mają wykupione konto VIP, ale nie możesz przekonać się, jak dalej potoczy się dana znajomość, dopóki sam nie wykupisz członkostwa premium.

Wchodzisz zatem w odpowiednią zakładkę i dowiadujesz się, że członkostwo na 30 dni kosztuje jedynie 20 zł. Niewiele myśląc, stajesz się użytkownikiem premium, by mieć możliwość kontaktu z innymi użytkownikami. Okres 3 miesięcy na pierwszy rzut oka kosztuje około 80 zł, a za pół roku jedynie 60 zł. Co to za dziwna logika? Z tej perspektywy kupowanie konta premium na 3 miesiące kompletnie się nie opłaca. W praktyce jest jednak znacznie gorzej, ponieważ wyżej wymienione ceny to cena za miesiąc, w zależności od tego, na jak długo wykupimy członkostwo. Zatem za 3 miesiące zapłacisz blisko 240 zł, a za pół roku 360 zł! Nawet najbardziej znany portal randkowy nie ma tak wywindowanych kosztów! Oczywiście, łatwo można powiedzieć, że przecież konta VIP nie kupują sobie osoby, które nie mają na to ochoty, ale zobacz poniższy przykład i zastanów się, czy faktycznie nieświadoma osoba ma jakikolwiek wpływ na to, co będzie się działo z pieniędzmi na jej koncie!

  • Marcina zaciekawił portal randkowy Academic Singles, więc założył tam konto. Okazało się, że za darmo możliwe jest jedynie wykonanie testu osobowości.
  • Marcin zobaczył, że miesiąc konta premium to tylko 20 zł, więc bez żadnych problemów wykupił członkostwo. Nie zauważył jednak wypunktowanych jasną czcionką treści, które mówią, że za miesiąc członkostwo zostanie automatycznie przedłużone na kolejne 3, za które zapłaci ponad 200 zł. Nieświadomie wyraził na to zgodę.
  • Po kilku dniach korzystania z portalu Marcin zauważa, że nie przychodzą do niego oferty randkowe, które dają jakikolwiek efekt.
  • Po 3 tygodniach Marcin traci zainteresowanie serwisem Academic Singles i z końcem okresu premium usuwa konto. Nie ma pojęcia, że usunięcie konta to nie jest wypowiedzenie umowy z serwisem, dlatego środki z jego karty są pobierane, nawet jeśli on sam od dawna nie korzysta z portalu.
  • Marcin orientuje się, że został oszukany, ale nikt nie potrafi odpowiedzieć mu na pytanie, co z tym dalej zrobić. Chłopak zmienia kartę w banku za radą innych użytkowników, dzięki czemu nie traci więcej pieniędzy. Natomiast tego, co już stracił, nie ma szans odzyskać, w związku z wyrażeniem zgody na takie zasady wraz z rejestracją.

W lepszej sytuacji są osoby, które płaciły w inny sposób, jak kartą. Wtedy są jedynie narażone na maile wzywające do zapłaty ze strony Academic Singles. Normą jest również straszenie byłych użytkowników windykacją. Nie należy jednak się tym przejmować. Działanie Academic Singles nie jest do końca zgodne z prawem i administratorzy serwisu zdają sobie z tego sprawę. Natomiast ludzie, którzy boją się windykacji nie, dlatego serwis zastrasza użytkowników w celu wyłudzenia pieniędzy. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, nie daj się naciągnąć!

Kluczowe dla uratowania własnej skóry jest wypowiedzenie umowy zgodnie z okresem określonym w regulaminie, to jest 14 dni przed końcem konta premium. Jeżeli więc jesteś posiadaczem konta premium na miesiąc, dwa tygodnie przed końcem jego trwania musisz wysłać stosowną rezygnację na adres spółki mieszczący się w Niemczech, lub wysłać do administratorów stosownego maila. Jeżeli zdążysz na 14 dni przed następną umową, temat zostanie zakończony, a Ty będziesz mógł bezpiecznie usunąć swój profil ze strony Academic Singles. Dla pewności wstrzymaj się z usuwaniem profilu do momentu, aż będziesz pewien, że sprawa została ostatecznie zakończona.

Academic Singles, Singles50 i Be2 to ta sama spółka! Jak usunąć profil?

Od niedawna w sieci można znaleźć specjalny portal dla seniorów, Singles50. Ciężko powiązać portal dla studentów z serwisem dla ludzi, którzy przeżywają drugą młodość. Okazuje się jednak, że spółka odpowiedzialna za wyłudzenia na Academic Singles nie odpuszcza również ludziom po 50. Prawdopodobnie założyciele mieli nadzieję, że ludzi, którzy nie wychowali się na internecie, łatwiej będzie nabrać na nieuczciwe sztuczki. Dlatego przestrzegamy, by uważać również na portal Singles50. Opinie mówią same za siebie! To nie jednak nie wszystkie portale randkowe, których właścicielem jest firma S.a.r.l z Niemiec z siedzibą w Luksemburgu. To właśnie do nich należy inny portal znany z takich samych wyłudzeń, a mianowicie Be2!

Jeżeli miałeś to nieszczęście, że zalogowałeś się w którymś z wyżej wymienionych serwisów, nie zwlekaj, tylko usuń swoje konto. Nawet jeśli nie masz płatnego konta, nie warto mieć swojego profilu w miejscu, które oszukuje ludzi. Jeżeli jednak jesteś posiadaczem profilu premium i właśnie teraz jeżą Ci się włosy na głowie, uspokajamy. Wystarczy, że złożysz rezygnację odpowiednio wcześniej. Wszystkie informacje o tym, jak usunąć profil, masz podane na stronie serwisu Be2 oraz innych. Regulamin określa również zasady członkostwa premium i dokładnie wyznacza termin rezygnacji. Jeżeli płaciłeś kartą płatniczą, polecamy iść i wymienić ją na nową jak najszybciej, dzięki temu administratorzy serwisów nie będą mieli możliwości pobrać pieniędzy z Twojej skrytki bankowej. A kiedy finanse będą zabezpieczone, niczym nie musisz się martwić, o czym mówiliśmy wcześniej. Dla własnego spokoju dobrze jest jednak wystosować odpowiedniego maila, w którym informujemy, że rezygnujemy z profilu płatnego na kolejny okres. Nie zapomnij podać wszystkich danych, po których można zweryfikować Twoje konto, żeby każdy mógł z łatwością dopasować Twoją rezygnację do właściwego profilu. Nie usuwaj wysłanego maila, a najlepiej zrób jego kopię i trzymaj do czasu, aż sprawa się nie wyjaśni. Prawdopodobnie administratorzy Academic Singles, Be2, czy Singles50 będą próbowali zastraszyć Cię konsekwencjami prawnymi, byś uległ i zapłacić kwotę, która w żaden sposób im się nie należy. Naszym zdaniem blisko 300 zł jest warte tych środków ostrożności, zwłaszcza, iż serwisy te zastrzegają sobie prawo do przedłużania subskrypcji automatycznie, aż do momentu, kiedy nie wydasz stosownego oświadczenia o rezygnacji. Może to być trochę trudniejsze do zrealizowania, kiedy najpierw usuniesz konto, dlatego jeszcze raz zaznaczamy: Najpierw konieczne jest zrezygnowanie z profilu premium, co potwierdzi strona. Potem można bezpiecznie usunąć swój profil.

Trzy wyżej wymienione portale należące do jednego właściciela pokazują, jak ważne jest uważne sprawdzanie miejsc w sieci, z których korzystamy. Zwłaszcza portali randkowych. Uważamy, że na Academic Singles nie warto się logować. Wykształcenie wcale nie jest miarą wartości człowieka ani nie decyduje o wyznawanych przez niego zasadach. Dlatego nie warto się tym kierować podczas wyszukiwania portalu randkowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *